„Lasy Pełne Energii”. PGE posadziła 4 tys. drzew w nadleśnictwie Głogów Młp.

KATEGORIA: GOSPODARKA / 31 marca 2023

Fot. Materiały prasowe

PGE posadziła ponad 4 tys. drzew w nadleśnictwie Głogów Małopolski w ramach akcji „Lasy Pełne Energii”.

Pracownicy PGE Obrót i rzeszowskiego oddziału PGE Dystrybucja, wspierani przez dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Rzeszowie oraz młodzież z Akademii Piłkarskiej Stali Rzeszów posadzili w nadleśnictwie Głogów Małopolski ponad 4 tys. młodych sosen w ramach akcji „Lasy pełne energii”.

– Prowadzenie w zielonej zmianie ma nie tylko wymiar transformacji energetycznej i oferty biznesowej. To także projekty z zakresu ochrony środowiska, w które angażujemy nasze lokalne otoczenie. Akcja ma charakter mocno edukacyjny, ponieważ leśnicy przekazują przy tej okazji dużo ciekawostek ekologicznych i przyrodniczych – mówi Paweł Majewski, prezes zarządu PGE Obrót.

– Dzięki tej akcji budujemy świadomość ekologiczną wśród dzieci i młodzieży. Wspólnie ze społecznościami lokalnymi przyczyniamy się do ochrony środowiska naturalnego w naszym regionie. Dlatego, cieszymy się, że udało nam się zaangażować w tę akcję tylu młodych ludzi i posadzić ponad 4 tys. nowych drzew – mówi Grzegorz Pietrusza, dyrektor generalny PGE Dystrybucja Oddział Rzeszów.

„Lasy Pełne Energii” to flagowy, autorski projekt środowiskowy Grupy PGE, który jest prowadzony od ponad 23 lat. Co roku wiosną, pracownicy PGE, wspólnie z rodzinami, dziećmi, młodzieżą szkolną, harcerzami, sportowcami i przedstawicielami lokalnych społeczności, sadzą drzewa na terenie nadleśnictw współpracujących z PGE.

Celem programu „Lasy Pełne Energii” jest poprawa jakości powietrza, stanu wód gruntowych i odbudowa drzewostanu w polskich lasach. Program kształtuje właściwe postawy społeczne i ekologiczne wśród pracowników i ich rodzin, a także sprzyja nawiązywaniu i pielęgnowaniu relacji dobrosąsiedzkich Grupy PGE z lokalnymi społecznościami.

W 2022 roku uczestnicy „Lasów Pełnych Energii” posadzili drzewa w 19 lokalizacjach na terenie 13 województw. W akcji wzięli udział wolontariusze PGE wraz z rodzinami, młodzieżą szkolną i sportowcami. Przez cztery wiosenne tygodnie oraz jesienią, ponad 1700 pracowników Grupy PGE i zaproszonych gości posadziło wspólnie ponad 75 tysięcy młodych drzew.

Program „Lasy Pełne Energii” realizowany jest od 23 lat, przy czym od 2007 roku oficjalnie jako Grupa PGE. W tym czasie w programie wzięło udział blisko 27 tys. osób. Uczestnicy posadzili wspólnie ponad 770 tys. drzew (głównie sosen, świerków, dębów i buków) w 51 lokalizacjach na terenie 14 województw.

Red.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4