Fortuna 1 Liga. Drużyna Apklan Resovia wywiozła cenny punkt z Niepołomic

KATEGORIA: SPORT / 23 kwietnia 2023

Drużyna Apklan Resovii Rzeszów zremisowała bezbramkowo na wyjeździe z Puszczą Niepołomice w meczu 28 kolejki Fortuna 1 Ligi. Sobotni mecz nie zachwycił jednak poziomem, obie drużyny zasłużenie podzieliły się punktami.

W drużynie Resovii, trener Mirosław Hajdo dokonał kilku zmian w porównaniu do zeszłotygodniowego meczu z Chrobrym Głogów (2-2). W bramce po długiej przerwie pojawił się Branislav Pindroch zmieniając nieźle spisującego się Pawła Łakotę. Oprócz tego w pierwszej jedenastce swoje miejsce znaleźli Karol Chuchro, Radosław Kanach i Kamil Antonik.

Sobotni mecz z wyżej notowaną Puszczą Niepołomice, która nadal ma szansę na awans do Ekstraklasy, nie zachwycił poziomem. Sytuacji pod bramkami obu drużyn było jak na lekarstwo. W pierwszej połowie jedyną sytuację wartą uwagi miał skrzydłowy Resovii Kamil Antonik, który dopadł do bezpańskiej piłki po wrzutce z rzutu rożnego, ale jego strzał lewą nogą przeleciał obok bramki gospodarzy.

W drugiej części meczu, obraz gry niewiele się zmienił, choć to tym razem gospodarze byli nieco aktywniejsi pod bramką rywala. W 52 minucie z rzutu wolnego piłkę w pole karne dośrodkował kapitan Puszczy Jakub Serafin, najwyżej wyskoczył do niej Łukasz Sołowiej i skierował w kierunku bramki. Pindroch, choć z niewielkimi problemami, zażegnał zagrożenie.

W 74 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Serafina do piłki doszedł Tomasz Wojcinowicz, który sprytnie uderzył na bramkę Resovii, ale znów na posterunku był ukraiński golkiper Resovii.

Wynik do końca meczu się nie zmienił. Po remisie w Niepołomicach, Resovia ma 32 punkty i zajmuje 12 pozycję. Puszcza ma 47 punktów i jest na 5 miejscu.

Puszcza Niepołomice – Apklan Resovia 0:0

Puszcza: Kewin Komar – Roman Yakuba, Tomasz Wojcinowicz, Konrad Stępień (85. Michał Koj), Marcel Pięczek (61. Hubert Tomalski), Emile Thiakane, Jakub Serafin, Lucjan Klisiewicz (46. Kamil Zapolnik), Łukasz Sołowiej, Adam Kramarz (46. Dominik Frelek), Rok Kidric (61. Jakub Stec).

Apklan Resovia: Branislav Pindroch – Rafaø Mikulec, Ruben Hoogenhout, Karol Chuchro, Radosław Adamski – Bartłomiej Wasiluk, Radosław Kanach, Marek Mróz (65. Mehdi Lehaire), Bartłomiej Eizenchart (75. Pedro Vieira) – Kamil Antonik, Maciej Górski (75. Jakub Sylvestr).

Żółte kartki: Rok Kidric, Dominik Frelek – Bartłomiej Eizenchart, Maciej Górski.

Sędzia: Łukasz Szczech (Warszawa)