Koszykarze Resovii kończą sezon. Porażka w Prudniku w decydującym meczu

KATEGORIA: SPORT / 24 kwietnia 2023

OPTeam Stolaro Resovia Rzeszów przegrała w decydującym meczu fazy play-off z Pogonią Prudnik 68-89 i odpadła z walki o awans do 1 Ligi.

Pogoń była lepsza

Do sobotniego pojedynku rozgrywanego w Prudniku, stan rywalizacji wskazywał na 1-1 w zwycięstwach, więc ten mecz decydował o awansie do dalszej fazy play-off w walce o awans do 1 Ligi.

Resovia przystępowała do zawodów uskrzydlona środowym zwycięstwem u siebie, które udało się wydrzeć rywalom w ostatnich sekundach meczu.

Pierwszą kwartę drugiego meczu w Prudniku „Bieszczadzkie Wilki” wygrały minimalnie 23-21. Ale od tego momentu to gospodarze rządzili na boisku. Pokazała to szczególnie druga kwarta gdy wygrali aż 24:6.

Pogoń wygrała również trzecią kwartę 24:18 i miała wysoką przewagę ponad 20 punktów nad drużyną z Rzeszowa. W czwartej kwarcie „Bieszczadzkie Wilki” wróciły do gry i na osłodę porażki w całym meczu wygrały ją 21:20. Ostatecznie zawody zakończyły się wynikiem 89-68 dla Pogoni Prudnik.

Pogoń Prudnik – Resovia Rzeszów 89:68 (21:23, 24:6, 24:18, 20:21)

Pogoń: Nowakowski 20, Prostak 18, Mordzak 15, Nowicki 12, Krawiec 9, S. Sanny 7, M. Garwol 5, Madziar 3, M. Sanny 0, Kociuga 0, Mazur 0, P. Garwol 0.

Resovia: Czerwonka 16, Szpyrka 11, Wątroba 11, Krzywdziński 7, Mamcarczyk 6, Warszawski 6, Gumiński 6, Argasiński 3, Krupa 2 Dobrzański 0, Sowa 0. Trener Łukasz Lewkowicz.

Koniec sezonu dla Resovii

Tym samym koszykarze OPTeam Stolaro Resovii Rzeszów zakończyli tegoroczny sezon. Przypomnijmy, że w rundzie zasadniczej koszykarskiej 2. Ligi podopieczni Łukasza Lewkowicza zajęli 4 miejsce. To dało „Bieszczadzkim Wilkom” możliwość gry w play-offach o awans do 1. Ligi. W pierwszej rundzie podopieczni Łukasza Lewkowicza dosyć łatwo rozprawili się z MKKS Rybnik.

- Bardzo, ale to bardzo dziękujemy Naszym zawodnikom, pokazaliście przez cały sezon, że macie Resoviacki charakter i dzięki waszym wielkim zwycięstwom dowiedziała się cała koszykarska Polska, że Resovia wraca na dobre. Na podsumowanie pierwszego sezonu po powrocie w do ligi centralnej przyjdzie czas - czytamy na oficjalnym profilu facebookowym Resovii.