Asseco Resovia w trudnej sytuacji. Dwie porażki z Zaksą w półfinale

KATEGORIA: SPORT / 24 kwietnia 2023

Siatkarze Asseco Resovii przegrali dwa półfinałowe mecze z Zaksą Kędzierzyn-Koźle i mają teraz nóż na gardle. Rzeszowianie nie mogą przegrać najbliższego środowego meczu, jeżeli chcą marzyć o awansie do finału rozgrywek.

Pierwsze mecze półfinału siatkarskiej Plus Ligi odbyły się w sobotę i niedzielę. Assecco Resovia mierzyła się z Grupą Azoty Zaksą Kędzierzyn Koźle.

Podopieczni Giampaolo Medeiego sobotnie spotkanie zaczęli w świetnym stylu bo wygrali pierwsze dwa sety do 22 i do 13. Goście jednak zdołali się odrodzić i doprowadzić do wyniku 2-2 w setach i o zwycięstwie miał zdecydować tie-break. W wojnie na nerwy lepsza okazała się drużyna z Kędzierzyna-Koźla wygrywając 15-12.

W niedzielę doszło do drugiego starcia obu drużyn i ponownie lepsi okazali się goście.Pierwsze dwa sety padły łupem Zaksy (21-25 i 25-27). W trzeciej odsłonie Resovia złapała kontakt wygrywając 25-18. Jednak ostatecznie znów w całym meczu triumfowali siatkarze z Kędzierzyna Koźla wygrywając w czwartym secie do 18.

Rywalizacja w półfinale trwa do trzech zwycięstw. W środę następny mecz w Kędzierzynie-Koźlu. Resovia by myśleć o awansie do finału musi koniecznie wygrać. Przegrana będzie oznaczała odpadnięcie z rozgrywek.