Rozmowy o „duszy kobiety”. Już w piątek – przyjdź i posłuchaj…

KATEGORIA: KULTURA / 13 marca 2019

Fot. Pixabay.com

Kobieta jest nieodłączną częścią kreacji świata przedstawionego w literaturze. Przez stulecia ukazywana w wielorakich kontekstach jako żona, kochanka, matka, obiekt pożądania, uwielbienia czy zazdrości. Postać niewiasty może być zarówno natchnieniem, muzą, aniołem, jak i femme fatale czy nowoczesną feministką. Nieraz drugorzędne role, jakie pozornie kobiety pełniły w fabule, nie umniejszały im ważnych, a często fundamentalnych funkcji jakie spełniały one w literaturze i sztuce. Co więcej, bywa, że to one kierują akcją i to za ich sprawą dokonują się nagłe zwroty akcji w treści utworu.

W ubiegłym tygodniu obchodziliśmy Dzień Kobiet - święto, które szczególnie stawia kobietę w centrum zainteresowania. Właśnie w towarzystwie tej okoliczności Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zorganizowała cykl prelekcji pod hasłem „Dusza kobiety”. Interesujące spotkanie skierowane jest nie tylko do pań, ale wszystkich miłośników literatury i psychologii.

Wydarzenie odbędzie się w piatek, 15 marca 2019 r., o godz. 17.00 w Filii nr 5, przy ul. Budziwojskiej 194. Wstęp na spotkanie jest wolny.

W programie przewidziane są trzy wykłady:

- „Kobieta w literaturze polskiej” - dr Zofia Brzuchowska

- „Kobieta w sztuce” - dr Jadwiga Buczak

- „Kobieta w psychologii” - mgr Bogumiła Paluch

Kam.

Fot. Materiały organizatorów

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4