To będzie ich wyjątkowy wieczór dla Pań. Zagrają tak tylko w piątek! WIDEO

KATEGORIA: KULTURA / 7 marca 2019

Na zdjęciu od lewej: Szymon Tadla, Marek Telwach i Jakub Adamski – czyli „Reisha Trio” w obiektywie Pawła Bialica.

Już w najbliższy piątek, 8 marca świętować będą wszystkie kobiety. „Dzień kobiet” różnie kojarzył nam się przez lata, zwłaszcza w okresie głębokiego komunizmu. Wtedy to panie mogły liczyć na jednego z dwóch kwiatków w prezencie – gerbera albo goździka, dodatkowo niektórym szczęściarom udało się i dostawały rajstopy, które w tamtym okresie – wierzcie nam, były towarem wielce deficytowym. Od pamiętnych czasów PRLu minęło już ponad 25 lat. W tym czasie różnie podchodzono do tego wydarzenia w kalendarzu. Był taki czas, że passe było świętować „Dzień Kobiet”. Jednak w myśl zasady, że każda okazja jest dobra by świętować i się radować, ta data w kalendarzu znowu wróciła do łask. I tak jak w niedawne „Walentynki”, także w tym dniu szczególnie szczęśliwi są właściciele sklepów i różnego rodzaju usług gastronomicznych, bo jak tu nie docenić w jakiś szczególny sposób swojej kobiety, córki, koleżanki z pracy, przyjaciółki lub sąsiadki.

My jednak chcielibyśmy Wam zaproponować, by ten dzień zechcieli Państwo spędzić nie w galeriach handlowych, czy kawiarniach lub restauracjach, ale w ramionach kultury, a konkretnie muzyki, która jak wiadomo łagodzi wszelkie obyczaje i poprawia humor oraz relaksuje.

W Teatrze Przedmieście, właśnie w piątek 8 marca, o godzinie 19.00 będzie miał miejsce wyjątkowy koncert. Wystąpi tam „Reisha Trio” w nieco poszerzonym składzie: Marek Telwach – skrzypce, Szymon Tadla – kontrabas, Jakub Adamski – akordeon, Marek Poznański – perkusja i Klaudia Telwach – wokal. „Reisha Trio” najczęściej gra muzykę folk, klezmerską, bałkańską, etniczną oraz klasyczną, tym razem jednak zagrają specjalnie dobrany repertuar utworów rozrywkowych. Będzie też niespodzianka dla Pań, ale o tym opowiedzą już założyciele tria w materiale wideo poniżej. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy oraz na piątkowy koncert.

Red.

Szczegóły wydarzenia:

„Dzień Kobiet z Reisha Trio”

Miejsce: Scena Teatru Przedmieście (ul. Reformacka 4 w Rzeszowie)

Godzina: 19.00

Wstęp: Bilet normalny – 20 zł, ulgowy – 10 zł

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4