„Rzeszowskie gry i zabawy”. Dziś wernisaż wystawy prac Moniki Ślósarczyk

KATEGORIA: KULTURA / 15 lutego 2024

Szkoda lata, akryl na płótnie, 100 x 70 cm, 2023
Fot. Materiały organizatorów

Rzeszowski Dom Sztuki - Adam Rajzer zaprasza na wernisaż wystawy prac Moniki Ślósarczyk - „Rzeszowskie gry i zabawy”. Wydarzenie zaplanowano w czwartek 15 lutego o godz. 17:00 w siedzibie Rzeszowskiego Domu Sztuki przy ul. Mickiewicza 13.

- Rok 2024 – to data szczególna, bowiem w tym roku świętujemy 670 rocznicę lokacji miasta Rzeszowa. Z tej okazji Fundacja Promocji Sztuki Rzeszowski Dom Sztuki ma zaszczyt przedstawić cykl 8 wystaw specjalnie przygotowanych na tę okazję przez zaproszonych Artystów. Rozpoczynamy wystawą 14 prac Moniki Ślusarczyk pt. „Rzeszowskie gry i zabawy” - przekazują Dorota i Adam Rajzer, dziękując za współpracę miastu Rzeszów, które dofinansowało to przedsięwzięcie.

- Uprawiam malarstwo publicystyczne czerpiąc natchnienie z tego co mnie otacza. Podsumowuję i nazywam otaczającą mnie rzeczywistość = ludzi, wydarzenia, pejzaże, zwyczaje, przywary, gesty za pomocą różnych mieszanych technik. Maluję z gestu i kontrastuje barwy, by ująć ruch i ulotność chwili. Staram się korzystać z tej możliwości malarstwa, która pozwala przekazać coś co jest nienazywalne - mówi Monika Ślósarczyk.

Monika Ślusarczyk ur. w 1971 r. w Bielsku-Białej. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom w pracowni malarstwa sztalugowego u prof. J. Szancenbacha, z aneksem w pracowni książki i typografii u prof. R. Banaszewskiego w roku 1996. Laureatka II Nagrody Konfrontacji Najmłodszych Artystów Krakowa - Myślenice 1997. Poza malarstwem sztalugowym zajmuje się architekturą wnętrz. Artystka ma na swoim koncie łącznie ponad dwieście wystaw: ok. 100 wystaw zbiorowych i ok. 120 wystaw indywidualnych - w Polsce i za granicą.

Fot. Materiały organizatorów

„Sztuka, którą przedstawia Monika Ślósarczyk jest nietypowa. Proces powstania jej dzieł jest wyjątkowy, gdyż artystka startuje z kompletnego chaosu, który ujarzmia dzięki swojej wrażliwości i nienormatywnemu postrzeganiu plam. Dzięki bezbłędnie opanowanej umiejętności rysunku pozwala sobie na skuteczne, proporcjonalne skróty rzeczywistości. Swoimi obrazami przedstawia życie; często typowe sytuacje codzienności, jak pracujący robotnicy, ludzie w kolejce w sklepie, targi. Zdarzają się również subtelne komentarze społeczne barwione ironią, bądź pokazujące ponurą prawdę” - komentuje Miron Zakała.

Wystawa będzie dostępna od 15 lutego do 8 marca br.

Katalog z wystawy dostępny na stronie w zakładce Katalogi - pod linkiem: https://rzeszowskidomsztuki.pl/antyki/

Red.

Fot. Materiały organizatorów

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4