Dziś Wielki Piątek. Wieczorem w kościołach Rzeszowa Liturgia Męki Pańskiej

KATEGORIA: MIESZKAŃCY / 19 kwietnia 2019

Fot. Pixabay.com

Wielki Piątek to dla chrześcijan dzień Męki i Śmierci Jezusa Chrystusa. Katolików obowiązuje ścisły post. W tym dniu nie odprawia się mszy świętych. Sprawowana jest natomiast Liturgia Męki Pańskiej z adoracją krzyża, liturgią Komunii Świętej i przeniesieniem Jezusa w Najświętszym Sakramencie do Bożego Grobu.

Jak wygląda porządek nabożeństw Wielkiego Piątku w najważniejszych kościołach Rzeszowa?

Katedra rzeszowska, al. Sikorskiego

W katedrze rzeszowskiej o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i rozpoczęcie Nowenny przed świętem Bożego Miłosierdzia. O godz. 17.00 Droga Krzyżowa spod obelisku św. Jana Pawła II w Parku Papieskim. O godz. 18.00 Liturgia na cześć Męki Pańskiej i przeniesienie Pana Jezusa do Bożego Grobu. Adoracja do godz. 23.00.

Bazylika Ojców Bernardynów, ul. Sokoła

Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18, po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego grobu, Gorzkie żale i adoracja.

Kościół Farny, pl. Farny

Wspólna Droga Krzyżowa o godz. 17.30. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o 18.00. Adoracja Jezusa w grobie do 23.00.

Parafia Matki Bożej Saletyńskiej, ul. Dąbrowskiego

Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 19.00. Po niej będzie adoracja w Grobie Pańskim.

Parafia Ojców Dominikanów, ul. Dominikańska

Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00. Adoracja krzyża i czuwanie przy Grobie Chrystusa będą trwały cała noc. Kościół pozostanie otwarty.

Parafia pw. Chrystusa Króla, ul. Ks. Jałowego

Od godz. 16.00 adoracja - Róże Różańcowe Kobiet. O godz. 17.20 Droga Krzyżowa. O godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej. Po niej adoracja. O godz. 19.15 Gorzkie Żale (wszyscy). O godz. 20.15 Neokatechumenat. O godz. 21.00 Radio Maryja, Wspólnota dla Intronizacji NSPJ. O godz. 22.00 młodzież.

W tradycyjnym rycie, Dom Diecezjalny Tabor, ul. Połonińska

Dla osób przywiązanych do tradycyjnej liturgii, Duszpasterstwo Tradycji Łacińskiej w Diecezji Rzeszowskiej przygotowało Liturgię Wielkiego Piątku w tradycyjnej formie rytu rzymskiego. Rozpocznie się ona o godz. 20.00 w kaplicy Domu Diecezjalnego Tabor, przy ul. Połonińskiej (boczna ul. Podkarpackiej).

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4