Można remontować park przy ul. Dąbrowskiego. Wykonawca wybrany

KATEGORIA: INWESTYCJE / 19 kwietnia 2019

W trakcie rewitalizacji parku przy ul. Dąbrowskiego, pomnik Juliusza Słowackiego znajdujący się w północnej części parku zostanie przeniesiony do jego centrum
Fot. Paweł Bialic

Ratusz rozstrzygnął przetarg na wykonanie od dawna oczekiwanej rewitalizacji Ogrodu Miejskiego im. Solidarności przy ul. Dąbrowskiego. O jej szczegółowych planach pisaliśmy TUTAJ.

Miasto na odnowienie parku zarezerwowało 6,77 mln zł. Oferty dwóch firm, jakie zgłosiły się w przetargu przekraczały jednak tę kwotę. W przypadku pierwszej z ofert, złożonej przez Firmę Remontowo-Budowlaną PIOTROWSKI z Piwody koło Wiązownicy (pow. jarosławski) przekroczenie nie było duże – jej propozycja to ponad 6 mln 875 tys. zł. Druga oferta, którą złożyło Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów Sp. z o.o. z Rzeszowa została wyceniona na przeszło 7 mln 468 tys. zł.

Ostatecznie wybrano pierwszą ofertę. Po skorygowaniu błędnych wyliczeń cena proponowana przez firmę z Piwody została obniżona i wyniesie 6,68 mln zł. To zaś oznacza, że nie trzeba będzie dokładać z budżetu dodatkowych środków.

Remont parku ma rozpocząć się już w maju. Rewitalizacja ma objąć wymianę alejek parkowych, oświetlenia i elementów małej architektury – ławek parkowych, koszy na śmieci, tablic informacyjnych. Pojawią się też nowe nasadzenia, a w niecce dawnego stawu wyłożonej folią kauczukową zostanie zbudowana nowa fontanna. Pojawią się też nowe rzeźby, a pomnik Juliusza Słowackiego ma zostać przeniesiony do centralnej części parku.

Prace w Ogrodzie Miejskim im. Solidarności zostały rozłożone na dwa lata. Koniec remontu przewidziano na 30 września 2020 r.

Tomasz Wrzesiński

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4