W sobotę Ultramaraton Podkarpacki. Najwytrwalsi przebiegną nawet 115 km!

KATEGORIA: SPORT / 25 kwietnia 2019

Fot. Dominik Matuła/ultramaratonpodkarpacki.pl

- Ultramaratończyk to taki człowiek, który biegnie do momentu, do którego zacznie go boleć, a potem biegnie dalej – tak na czwartkowej konferencji organizatorzy scharakteryzowali uczestników Ultramaratonów Podkarpackich.

Już w sobotę, 27 kwietnia na terenie Rzeszowa i okolicznych miejscowości odbędzie się VI Ultramaraton Podkarpacki. Zostanie rozegrany na trzech dystansach: 50 km, 70 km i 115 km. Jego trasa przebiega w większości żółtym szlakiem turystycznym wokół Rzeszowa. Jest poprowadzona drogami, ścieżkami, terenami leśnymi oraz wśród pól i łąk. Rzeźba terenu, po którym będą biec uczestnicy, jest mocno pofałdowana i urozmaicona, wymagająca kondycji. Bieg głównie odbywa się poza terenem naszego miasta, drogami szlakowymi, dlatego nie są przewidziane żadne utrudnienia na drogach. Łącznie w maratonie weźmie udział 330 uczestników.

- Aby wystartować w takim biegu trzeba naprawdę się dobrze przygotować i nie jest to na pewno bieg dla kogoś, kto nie biega i chce sobie bez ćwiczeń taki dystans pokonać. Wystarczająco wcześnie trzeba zacząć trenować w terenie, który nie jest asfaltem, ponieważ jest to specyficzny rodzaj biegu – tłumaczyła na konferencji dyrektor Ultramaratonu Podkarpackiego Katarzyna Żebrakowska.

Fot. Kamila Szeliga

Uczestnicy biegu wystartują w sobotę o północy z rzeszowskiego Rynku. Wtedy to na starcie staną najbardziej wytrwali biegacze, którzy zmierzą się z dystansem 115 kilometrów. Później, o godzinie 5.00 rozpoczną swój bieg zawodnicy na dystansach 50 i 70 kilometrów. W dniu biegu, na Rynku będą odbywały się różne atrakcje skierowane do dzieci i dorosłych. O godzinie 11.00 ulicą 3 Maja w Rzeszowie pobiegną także najmłodsi na dystansie 400 m, a o godz. 17.00 na rynkowej scenie zagra zespół DOC. Szczegółowy plan wydarzenia wstawiamy dla Państwa poniżej.

Dla każdego uczestnika przewidziane są pamiątkowe medale. Medal, jak co roku, odwołuje się w swojej treści do znaczących postaci, tworzących historię Ultramaratonu. W tym roku widnieje na nim Wojciech Sroka, który był pomysłodawcą i twórcą Ultramarotonu Podkarpackiego.

26 kwietnia, czyli dzień przed maratonem, w godzinach 15.00-22.00 przy Basenie ROSiR (ul. Pułaskiego 13) odbędzie się obowiązkowa rejestracja i weryfikacja uczestników oraz wydawanie pakietów startowych.

Fot. Dominik Matuła/ultramaratonpodkarpacki.pl

PLAN VI ULTRAMARATONU PODKARPACKIEGO 2019 - sobota, 27 kwietnia

0.00 – start Ultramaratonu Podkarpackiego 115 km – Rynek Rzeszów

5.00 – start Ultramaratonu Podkarpackiego 50 km/70 km – Rynek Rzeszów

8.45 – 9.15 – planowane przybycie pierwszego zawodnika UP 50

11.15 – 11.30 - planowane przybycie pierwszego zawodnika UP 70

11.45 – 12.15 - planowane przybycie pierwszego zawodnika UP 115

13.00 – 13.30 bieg najmłodszych ul. 3 Maja

16.00 – dekoracja zawodników – Rynek w Rzeszowie

17.00 – Koncert zespołu DOC

18.00 – zamknięcie mety Ultramaratonu Podkarpackiego

Szczegóły na stronie www.ultramaratonpodkarpacki.pl

Kam.

Fot. Kamila Szeliga

Fot. Kamila Szeliga

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4