Gotowi na rowery, skutery i hulajnogi w Rzeszowie? Operator startuje 1 maja

KATEGORIA: KOMUNIKACJA / 26 kwietnia 2019

Fot. Materiały prasowe

Już oficjalnie konsorcjum firm Green Electricity oraz Between Wheels zostało operatorem Rzeszowskiego Roweru Miejskiego. Ratusz 25 kwietnia poinformował o wyborze oferty. Za prowadzenie wypożyczalni od 1 maja do 15 listopada miasto zapłaci 126 tys. zł. Przypomnijmy, że w ramach Roweru Miejskiego na ulicach Rzeszowa będzie można skorzystać z 80 rowerów, 20 skuterów elektrycznych oraz 50 hulajnóg elektrycznych. System będzie ponownie działał pod marką Blinkee.City.

Według zapowiedzi ratusza, miejska wypożyczalnia miała ruszyć początkiem maja. Termin wyboru wykonawcy jest jednak bardzo blisko tej daty. Czy wypożyczalnie uda się uruchomić faktycznie początkiem maja?

- Tak ruszamy 1 maja, mamy już większość sprzętu na miejscu i została nam ostatnia partia pojazdów do przywiezienia, podjęliśmy ryzyko i rozpoczęliśmy już wcześniej przygotowania mimo, że nie było oficjalnej decyzji, co do przetargu – powiedział nam Paweł Maliszewski, prezes firmy Green Electricty, czyli jednego z podmiotów konsorcjum obsługujący tegoroczny system roweru miejskiego.

Nazwa Blinkee.City może się dobrze kojarzyć mieszkańcom Rzeszowa, bo jak pamiętamy, działał pod nią również operator zeszłorocznej wypożyczalni rowerów. Wtedy w Rzeszowie można było skorzystać z rowerów oraz skuterów elektrycznych, a wszystko było oparte na wygodnej aplikacji mobilnej, dzięki której można było wypożyczyć pojazd.

W tamtym roku dużym zainteresowaniem cieszyły się przede wszystkim skutery, teraz rzeszowianie będą mieli okazję skorzystać z nowego typu pojazdów, czyli hulajnóg elektrycznych. Podobne „nowości” jakie już niedługo zagoszczą na ulicach Rzeszowa, można było zobaczyć podczas wydarzenia New Technology Day organizowanego na Politechnice Rzeszowskiej.

Jak powiedział nam w piątek rzecznik prezydenta Maciej Chłodnicki, miasto na ten moment nie planuje specjalnego wydarzenia związanego z uruchomieniem wypożyczalni jednośladów.

Wokul

Fot. Materiały prasowe

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4