II Triathlon Rzeszów już w niedzielę! Bieg, jazda na rowerze i pływanie

KATEGORIA: SPORT / 11 czerwca 2019

Fot. slotmarket.pl

Już 16 czerwca (najbliższa niedziela) na terenie Rzeszowa odbędzie się II Triathlon Rzeszów, w którym udział zapowiedziało już ponad 500 uczestników. Głównym punktem tej imprezy sportowej będą zawody Ironman składające się z trzech konkurencji – biegania, jazdy na rowerze oraz pływania. Organizatorem zawodów jest stowarzyszenie sportowe Swim Tri Rzeszów, a partnerem imprezy miasto Rzeszów.

- Mamy bardzo pozytywne doświadczenia z organizacji pierwszej tego typu imprezy w zeszłym roku. Był to debiut, otrzymaliśmy dużo dobrych sygnałów dotyczących organizacji. Wyciągnęliśmy również wnioski z pierwszej imprezy, dlatego w tym roku będzie ona jeszcze lepsza - stwierdził sekretarz miasta Rzeszowa Marcin Stopa.

Fot. Karol Woliński

Organizatorzy wydarzenia przewidzieli dla uczestników zawodów dwa dystanse stanowiące 1/8 (475 m pływania, 22,5 km jazdy na rowerze oraz 5,25 km biegu) oraz 1/4 (odpowiednio: 950 m, 45 km i 10,5 km) standardowych dystansów w zawodach organizowanych w ramach konkurencji Ironman.

Konkurencje pływackie w ramach zawodów Ironman będą odbywały się na rzeszowskim „jeziorze” Żwirownia. Pozostałe etapy, czyli bieg i jazda na rowerze zostaną zorganizowane oczywiście na rzeszowskich ulicach. Szczegółowe informacje dotyczące programu oraz trasy zawodów, a także utrudnień w ruchu związanych z organizacją tej imprezy sportowej, można znaleźć na stronie organizatorów: LINK.

Na mecie zawodów dla każdego uczestnika przewidziano medal oraz pamiątkową koszulkę zawodów. Oprócz tego organizatorzy przygotowali dla uczestników… 130 kg makaronu, który ma za zadanie uzupełnić węglowodany po zawodach. Dla zwycięzców kategorii open przewidziano atrakcyjne nagrody rzeczowe.

- Zachęcamy mieszkańców Rzeszowa do gorącego kibicowania i wspierania zawodników biorących udział w zawodach triathlonowych w Rzeszowie - mówił podczas konferencji prasowej dotyczącej II Triathlonu Rzeszów, Tomasz Sarna ze stowarzyszenia Swim Tri Rzeszów.

W ramach II Triathlonu Rzeszów poza dwoma głównymi zawodami Ironman, przewidziano również zawody Ironkids Rzeszów dla najmłodszych w wieku od 6 do 13 lat, a także zawody Pucharu Polski w kategoriach młodzieżowych.

Triathlon Rzeszów jest imprezą organizowaną w ramach cyklu Triada Południa składającego się z trzech zawodów triathlonowych organizowanych poza Rzeszowem również w Radłowie i Krakowie, które odbędą się kolejno 20-21 lipca i 8 września. Nagrodą główną w zawodach Triady Południe jest samochód osobowy.

Wokul

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4