To był SHOW! Kto z Was nie widział? W niedzielę na Rynku ostatnia szansa

KATEGORIA: KULTURA / 11 czerwca 2019

Czerwiec w Rzeszowie rozpoczął się kolorowym, tanecznym wydarzeniem kulturalnym. Na scenie Filharmonii Podkarpackiej wystąpili wychowankowie Akademii Aktorskiej ARTYSTA ze specjalnym jubileuszowym SHOW! Jeżeli ktokolwiek z Was żałuje, że nie udało mu się zobaczyć tego musicalu i poczuć się jak w Nowym Jorku na Broadway, to w najbliższą niedzielę 16 czerwca nadarza się okazja – zatem wykorzystajcie ją i przyjdźcie o godz. 19.00 przed sceną na rzeszowskim Rynku.

A tak wyglądał jubileuszowy koncert Akademii Aktorskiej ARTYSTA

Rozmowy przeprowadziła: Barbara Kędzierska, materiał zrealizował: Paweł Bialic

W 2019 roku Akademia Aktorska Artysta skończyła 5 lat! Postanowiła uczcić tę rocznicę koncertem na miarę wielkich amerykańskich musicali. Uczniowie Akademii 1 i 2 czerwca zaprezentowali na scenie Filharmonii Podkarpackiej utwory z największych światowych musicali między innymi: „Król Lew”, „Grease”, „Chicago” i „Hair”. Widzowie poprzez bogatą scenografię, stroje i choreografię koncertu i wprowadzeni zostali w magiczny świat słynnych musicali. Muzyczno-taneczny SHOW wzbogacił występ chóru Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego pod opieką Bożeny Stasiowskiej-Chrobak oraz kilkunastoosobowego zespołu instrumentalistów, pod kierownictwem muzycznym Rafała Czarnackiego. Choreografię jubileuszowego show Akademii przygotowała Marlena Wróblewska.

A już 16 czerwca w niedzielę na scenie rzeszowskiego Rynku będzie można zobaczyć blisko 80 młodych aktorów – adeptów Akademii Aktorskiej ARTYSTA, którzy zabiorą Was w musicalową podróż właśnie na BROADWAY. Towarzyszyć im będzie zespół instrumentalistów pod kierownictwem Rafała Czarnackiego, kwartet smyczkowy ARSO Ensemble oraz chór Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Widzowie zgormadzeni na rzeszowskim Rynku będą mogli zobaczyć i przeżyć prawie to samo czego światkami była publiczność zgromadzona w pierwszych dniach czerwca na jubileuszowym koncercie Akademii.

Warto to zobaczyć! Przybywajcie na „Musicalowy szał” 16 czerwca w niedzielę o godzinie 19.00 – scena na rzeszowskim Rynku.

Wydarzenie ma charakter otwarty i bezpłatny, bo koncert otrzymał dofinansowanie z budżetu Gminy Miasto Rzeszów.

Viperis

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4