Instytut Fizjoterapii w dawnej szkole specjalnej. UR planuje remont obiektu

KATEGORIA: INWESTYCJE / 16 sierpnia 2019

Opustoszały od kilku lat i zaniedbany budynek szkoły przy ul. Marszałkowskiej ma przejść remont. Ma w nim znaleźć swoją siedzibę Instytut Fizjoterapii Uniwersytetu Rzeszowskiego
Fot. Paweł Bialic

W marcu tego roku pisaliśmy o tym co znajdzie się w dawnym budynku Zespołu Szkół im. UNICEF znajdującym się przy ul. Marszałkowskiej. Pomysłów na zagospodarowanie tego obiektu było wiele: od centrum nauki, po budowę w tym miejscu bloków mieszkalnych. Ostatecznie budynek został przekazany Uniwersytetowi Rzeszowskiemu. Uczelnia zamierza tam przenieść Instytut Fizjoterapii.

Budynek po szkole specjalnej, który od kilku lat stoi nieużywany, po przejęciu go przez uczelnię miał przejść generalny remont, tak aby przystosować go zmiany profilu działalności. Jak udało nam się dowiedzieć, uczelnia najpierw planuje remont zewnętrznej elewacji, na który otrzymała dofinansowanie w wysokości ponad 1,1 mln zł od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

- Otrzymaliśmy już dofinansowanie na wykonanie prac termomodernizacyjnych, związanych m.in. z wymianą elewacji czy okien. W sprawie realizacji tego zadania zostanie ogłoszony w najbliższym czasie przetarg i rozpoczniemy prace na zewnątrz budynku - powiedział nam rzecznik Uniwersytetu Rzeszowskiego, dr Maciej Ulita.

Po ukończeniu remontu elewacji budynku, nastąpi kolejny etap modernizacji już wewnątrz obiektu. Będzie to wymagało znacznej zmiany jeżeli chodzi o zagospodarowanie obecnych pomieszczeń. W obiekcie mają powstać specjalistyczne pracownie (balneologii, fizykoterapii, kinezyterapii, masażu), sale dydaktyczne, pomieszczenia biurowe (w tym dla Rady Instytutu), a także dwie duże sale wykładowe: na parterze na 90-100 miejsc, a na I piętrze na 80-90 miejsc. Wszystkie pomieszczenia w całym budynku przejdą remont, w tym wymianę instalacji elektrycznej i instalacji sanitarnych. To samo czeka salę gimnastyczną, gdzie przewidziano osuszenie i odgrzybienie, wymianę podłogi, a także instalację nagłośnienia.

- Chcemy aby obiekt został oddany do użytku w październiku 2020 roku. Fundusze na realizację remontu i przystosowanie obiektu do profilu działania Instytutu Fizjoterapii będą pochodziły z dotacji Ministerstwa Zdrowia - tłumaczy nam rzecznik UR.

Wokul

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4