Tego jeszcze nie było! W piątek premiera mobilnej gry miejskiej Leopold GO

KATEGORIA: KULTURA / 15 października 2019

Fot. IPN w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie już nieraz organizowała gry miejskie w naszym mieście, które zawsze cieszyły się dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży. Tym razem powstało wyjątkowe, bo mobilne wydanie standardowej gry miejskiej – mowa tutaj o grze Leopold GO opartej na życiorysie pułkownika Leopolda Lisa-Kuli. Jej premiera odbędzie się w piątek 18 października 2019 r. o godz. 10.00 przy budynku głównym WiMBP w Rzeszowie przy ul. Sokoła 13. Tam będzie punkt startowy gry, kolejne przystanki będą znajdowały się w przestrzeni miejskiej.

Grę przygotowała WiMBP w Rzeszowie, przy współpracy rzeszowskiego Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej.

W grze może wziąć udział każdy, jednak organizatorzy w szczególności chcieliby zachęcić do uczestnictwa młodzież, która poprzez zabawę mogłaby dowiedzieć się wielu ciekawostek historycznych związanych z Rzeszowem. Na 2019 r. przypada setna rocznica śmierci Leopolda Lisa-Kuli, związanego z Rzeszowem legionisty, „dzielnego chłopca Piłsudskiego”, którego rok jest właśnie obchodzony na Podkarpaciu, dlatego głównym motywem gry Leopold GO jest właśnie jego życiorys. Po premierze, gra będzie dostępna dla wszystkich posiadających aplikację. Będzie można grać w nią do 20 listopada.

- Często organizujemy spotkania z dziećmi i seniorami, ale najtrudniej nam zachęcić młodzież do przychodzenia do biblioteki, a mamy dla nich mnóstwo fantastycznych książek, które stoją u nas na półkach. Wpadłyśmy na pomysł, że może inne propozycje dla młodzieży sprawią, że będą oni chcieli częściej do nas przychodzić – mówiła Natalia Szwedo, kierownik Filii nr 5 WiMBP w Rzeszowie, podczas poniedziałkowej konferencji w WiMBP, na której opowiedziano o szczegółach gry Leopold GO. W konferencji uczestniczył też dr Jacek Magdoń, autor publikacji o Leopoldzie Lisie- Kuli i historyk z IPN w Rzeszowie.

Fot. IPN w Rzeszowie

Do udziału w grze niezbędny jest smartfon z dostępem do internetu oraz zainstalowana bezpłatna aplikacja Action Track. Kody dostępu potrzebne do rozpoczęcia będą dostępne na plakatach rozwieszonych na terenie miasta lub na stronie WiMBP. Gracze będą podążać do celu za pomocą nawigacji. Na swojej trasie będą odwiedzać punkty, w których będą czekać na nich informacje niezbędne do dostania się do kolejnego przystanku. Trasa prowadzi przez główne ulice historyczne Rzeszowa. Przejście całej gry ma trwać około 2h, w zależności jaką ścieżkę wybierzemy. Podczas premierowej gry na zwycięzców czekają nagrody.

- Myślimy, że będzie to doskonała integracja pokoleniowa, bo młodzież świetnie radzi sobie ze smartfonami, a ich dziadkowie świetnie znają lokalną historię – powiedziała Barbara Chmura, dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki publicznej w Rzeszowie.

Więcej szczegółów oraz regulamin Leopold GO znajdziecie Państwo na stronie WiMBP w Rzeszowie: http://www.wimbp.rzeszow.pl/aktualnosci/art,3957,premiera-mobilnej-gry-miejskiej-opartej-na-zyciorysie-leopolda-lisa-kuli-dn-18-10-2019-r-zaproszenie.html

Kam.

Fot. WiMBP

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4