PGE EC wspiera Koronę Rzeszów. Przekaże pieniądze na rozwój klubu

KATEGORIA: SPORT / 6 grudnia 2019

W podpisaniu umowy uczestniczyli (od lewej): Józef Kulig, skarbnik klubu Korona Rzeszów, Tadeusz Świgoń, prezes klubu Korona Rzeszów i Grzegorz Gilewicz, dyrektor oddziału PGE Energia Ciepła w Rzeszowie
Fot. Karol Woliński

Rzeszowska Elektrociepłownia PGE Energia Ciepła podpisała w piątek umowę sponsorską z klubem piłkarskim Watkem Korona Rzeszów występującym obecnie w IV lidze (piąty poziom rozgrywkowy). W ramach porozumienia podpisanego przez dyrektora oddziału PGE Energia Ciepła w Rzeszowie Grzegorza Gilewicza oraz przedstawicieli Korony Rzeszów, na konto rzeszowskiego klubu wpłynie 25 tys. zł. Środki te mają zostać przeznaczone na działalność klubu.

- Przekazujemy te środki na działalność zespołu, natomiast mamy porozumienie z władzami klubu, że w ramach tych pieniędzy głównie będą wspierane inicjatywy dla dzieci i młodzieży. Chcemy stworzyć potencjał dla ich rozwoju - powiedział po podpisaniu umowy sponsorskiej dyrektor oddziału PGE Energia Ciepła w Rzeszowie, Grzegorz Gilewicz.

Dzięki wsparciu PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia Rzeszów zorganizowane zostaną dwa turnieje halowe piłki nożnej. W trakcie jednego z nich „Świątecznego turnieju halowego”, który odbędzie się 14 grudnia, dodatkowo przewidziana jest nagroda dla dzieci w wieku 10 do 12 lat - Puchar Dyrektora Oddziału. Oprócz tego logo spółki PGE Energia Ciepła będzie znajdować się na strojach meczowych zespołu oraz na stadionie Korony Rzeszów znajdującym się przy ul. Potockiego na osiedlu Załęże.

Fot. Karol Woliński

Elektrociepłownia wspiera finansowo Klub Sportowy Korona Rzeszów już od wielu lat. Dzięki współpracy 120-tu zawodników klubu może systematycznie brać udział w treningach, meczach i turniejach. Zajęcia szkoleniowe dla dzieci i młodzieży odbywają się na stadionie piłkarskim oraz w hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 na osiedlu Załęże, który sąsiaduje z siedzibą rzeszowskiej elektrociepłowni.

Korona Rzeszów po 17 kolejkach tego sezonu zajmuje drugie miejsce w IV lidze grupy podkarpackiej tracąc do liderującego zespołu KS Wiązownica 2 punkty. Zdaniem prezesa Tadeusza Świgonia, środki mogą wspomóc dalszy rozwoj drużyny i całego klubu.

- W tym momencie w naszym klubie mamy ponad 100 zawodników z czego duża część to piłkarze w wieku juniorskim. Jesteśmy bardzo wdzięczni, że elektrociepłownia, która znajduje się w naszym sąsiedztwie stara się nas wspierać. Liczymy na to, że te pieniądzie pomogą nam w bieżącej działalności klubu jak i również przy szkoleniu młodzieży - stwierdził Tadeusz Świgoń, prezes klubu Korona Rzeszów.

Wokul

Zdjęcia: Karol Woliński

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4