Kolejna sieć handlowa likwiduje sklepy. Czy zniknie też z Rzeszowa?

KATEGORIA: GOSPODARKA / 13 grudnia 2019

Fot. Pixabay.com

Po tym jak z Rzeszowa wycofało się brytyjskie Tesco, które zamknęło już swój hipermarket przy al. Powstańców Warszawy, może czekać nas wyprowadzka z miasta kolejnej sieci handlowej.

Jak donoszą ogólnopolskie media, sieć Intermarché zamyka swój jedyny sklep w Warszawie. Operator wchodzący w skład francuskiej Grupy Muszkieterów, do której należą także supermarkety Bricomarché - dom i ogród, zlikwidował w sumie już ponad 30 placówek.

Jedyny sklep należący do Grupy Muszkieterów w Warszawie jest położony na Ursynowie. Według medialnych doniesień rozwiązanie umowy najmu potwierdziła tamtejsza spółdzielnia Stokłosy, która wynajmowała operatorowi lokal. Warszawski sklep Intermarché działał zaledwie od nieco ponad dwóch lat (otwarto go we wrześniu 2017 r.). Podobnie było w 2018 r. w katowickiej Ligocie. Tam też zamknięto sklep francuskiej sieci po ledwo dwóch latach funkcjonowania.

W ubiegłym roku sieć zamknęła 22 placówki, w tym roku już 10 - m.in. w Lubinie, Pile, Rudzie Śląskiej, Krzeszowicach, Kościanie, Łodzi i Kruszwicy.

Kilka dni temu, jak donoszą z kolei lubelskie media, zamknięto supermarket Intermarché w Lublinie. Już we wrześniu pustoszały w nim półki, choć pracownicy twierdzili, że nic nie wiedzą o zamiarach likwidacji. O zamknięciu nie był też informowany właściciel budynku - jedna z lubelskich galerii. Ostatecznie, jak poinformował właściciel galerii, sklep „zakończył niespodziewanie swoją działalność 9 grudnia”. Likwidowany jest też działający od 2013 r. sklep Intermarché w Białej Podlaskiej.

Z nieoficjalnych informacji do jakich dotarła nasza redakcja wynika, że francuska sieć może całkowicie opuścić Polskę. Tymczasem w Rzeszowie od lat działa jedyny w mieście sklep Intermarché położony w galerii przy ul. Lisa-Kuli. Na Podkarpaciu sklepy tej sieci są jeszcze w Przeworsku, Sanoku, Kolbuszowej i Stalowej Woli.

Czy rzeczywiście francuska sieć planuje opuszczenie naszego kraju? Jaka przyszłość czeka jej sklep w stolicy Podkarpacia? W tej sprawie wysłaliśmy pytania do nadzorującej sieć Grupy Muszkieterów i czekamy na odpowiedź.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4