Teatralna propozycja na Walentynki – podróż w świat Szekspira

KATEGORIA: KULTURA / 13 lutego 2020

„Otello tonight!”
Fot. Przemek Wiśniewski/Materiały prasowe

- Jeśli jest na świecie coś za co warto umierać to właśnie miłość - tak było zawsze i tak zawsze będzie – czytamy w opisie spektaklu „OTELLO tonight!”, który aktorzy Teatru Przedmieście zaprezentują w najbliższy weekend. Czyż to zdanie nie powinno przyświecać nadchodzącemu dniu zakochanych? Jeśli nie macie jeszcze planów na Walentynki – mamy dla Was teatralną propozycję.

Spektakle odbędą się w dniach 14 i 16 lutego (piątek i niedziela) o godz. 19.00 w Teatrze Przedmieście przy ul. Reformackiej 4. Rezerwacji miejsc można dokonywać pod numerem tel. 667 714 730. Ceny biletów to 40 zł (normalny) i 30 zł (ulgowy).

„Otello” to spektakl opracowany według jednego z największych dramatów Williama Shakespeare’a. Szalona miłość czarnoskórego generała do białej, słodkiej Desdemony od dawna stała się kultowym przykładem skrajnej formy uczuć. W nadchodzący weekend będzie można obejrzeć tę opowieść, ale w interpretacji Teatru Przedmieście. Twórcy z Reformackiej mówią, że ta sztuka jest pełnym tęsknoty hymnem o miłości. Wartością napędzającą tę fabułę jest właśnie głębokie uczucie, dla którego warto nawet umrzeć. Aura jaką na swoich spektaklach tworzą gospodarze teatru z pewnością pozwoli widzom odpłynąć myślami w szekspirowski świat i oddać się refleksji o historii, która pomimo, że jest odległa naszym czasom to jednak ma ze współczesnością o wiele więcej wspólnego niż mogłoby się wydawać. Dodatkowego czaru może dodać fakt, że jeden z proponowanych spektakli odbywa się 14 lutego, czyli w Walentynki.

Adaptacją tekstu Williama Shakespeare’a i reżyserią „OTELLO tonight!” zajęła się Aneta Adamska. Twórcą muzyki jest Mirosław Kiełbasa. Na scenie w szekspirowskie role wcielą się: Aneta Adamska, Iwona Błądzińska, Jakub Adamski, Albert Opolski, Paweł Sroka i Maciej Szukała.

Kam.

„Otello tonight!”
Fot. Przemek Wiśniewski/Materiały prasowe

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4