Na Podkarpaciu 20 potwierdzony przypadek koronawirusa

KATEGORIA: ZDROWIE / 21 marca 2020

Fot. Paweł Bialic

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę o 13 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

- Potwierdzone przypadki dotyczą: 4 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. dolnośląskiego, 2 z woj. podlaskiego i po 1 osobie z woj. podkarpackiego, małopolskiego, lubelskiego i kujawsko-pomorskiego - informuje resort zdrowia.

W województwie podkarpackim mamy więc już 20 przypadek zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

- To kobieta w sile wieku z powiatu leżajskiego, która przebywa w kwarantannie domowej - wyjaśnia Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik wojewody podkarpackiego.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 5911 osób, a 5298 poddane jest kwarantannie. Aktualnie hospitalizowanych jest 69 osób.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 985 testów.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wzrosła do 452. W tę liczbę wlicza się 5 osób zmarłych.

W piątek w łańcuckim szpitalu zmarła 27-latka zakażona koronawirusem, jednak za bezpośrednią przyczynę śmierci uznano sepsę. Dlatego nie jest wliczana do wspomnianej piątki zmarłych w wyniku zakażenia koronawirusem.

W poniedziałek, także w Łańcucie zmarł natomiast 67-letni mężczyzna z powiatu leżajskiego.

Red.

#zostanwdomu jeżeli tylko masz taką możliwość

#dbajozdrowieinnych, tych którzy muszą pracować

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4