15. PKO Półmaraton Rzeszowski. Zwyciężył Bogdan Semenovych

KATEGORIA: FOTORELACJE / 10 kwietnia 2022

Bogdan Semenovych z Kijowa został zwycięzcą 15. PKO Półmaratonu Rzeszowskiego, który pobiegł w niedzielę (10 kwietnia) ulicami stolicy Podkarpacia. Tą imprezą Rzeszów rozpoczął sezon biegowy.

Tysiąc zawodników miało do pokonania 21 km. Start i meta zlokalizowane były na Rynku. Trasa biegu prowadziła ulicami Rzeszowa oraz Bulwarami nad Wisłokiem. Wraz z półmaratonem odbyła się także 7. PKO Rzeszowska Sztafeta Półmaratońska.

Pierwsze miejsce zajął Bogdan Semenovych z Kijowa z czasem 1:06:12. Drugie miejsce zajął Damian Kabat z Bydgoszczy reprezentujący WMLKS Pomorze Stargard z czasem 1:06:33. Trzecie miejsce przypadło Patrykowi Pawłowskiemu z Radomia reprezentującemu Rltl Optima Radom z czasem 1:06:39.

Wśród kobiet pierwsza (17 w klasyfikacji generalnej) była Ewa Jagielska z Wyszkowa (KS PREFBET-SONAROL) z czasem 1:18:53. Druga (18 ogólnie) była Natalia Semenovych z Kijowa z czasem 1:19:12, a trzecia (27 ogólnie) była Monika Kaczmarek z Łodzi (ASICS FrontRunner Poland) z czasem 1:22:10.