Jednego Serca Jednego Ducha. Na koncercie mimo deszczu były tłumy

KATEGORIA: FOTORELACJE / 17 czerwca 2022

Fot. Paweł Bialic

Dwudziesty raz w Boże Ciało (czwartek, 16 czerwca) w Parku Sybiraków w Rzeszowie koncert Jednego Serca Jednego Ducha zgromadził tłumy uczestników. W największym w Europie chrześcijańskim koncercie uwielbieniowym, jak podaje diecezja rzeszowska uczestniczyło kilkadziesiąt tysięcy osób. W tym roku wydarzeniu towarzyszyła niesprzyjająca pogoda i rzęsisty deszcz, który zaczął padać wkrótce po jego rozpoczęciu. To jednak nie odstraszyło zgromadzonych, którzy wytrwali do końca.

Koncert tradycyjnie prowadził Jan Budziaszek, jeden z pomysłodawców rzeszowskiego uwielbienia. W tym roku, oprócz często goszczących w Rzeszowie artystów (m.in. Beaty Bednarz, Huberta Kowalskiego, Joachima Mencla, Agnieszki Musiał, Marcina Pospieszalskiego i Leopolda Twardowskiego) wystąpił Zespół Bandurzystek „ZORIANYCIA” ze Lwowa.

W koncercie uczestniczył m.in. bp Jan Wątroba, bp Kazimierz Górny, bp Stanisław Jamrozek oraz przedstawiciele władz. O godz. 21.00 bp Jan Wątroba udzielił uczestnikom koncertu błogosławieństwa i zainicjował modlitwę w intencji pokoju na Ukrainie.

W trakcie trzech godzin uczestnicy wysłuchali około 30 piosenek i pieśni religijnych. Kierownikiem muzycznym koncertu był Marcin Pospieszalski.

Nagraną transmisję całego koncertu można zobaczyć tutaj:

Red.

Zdjęcia: Paweł Bialic

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4