Trwają TRANS/MISJE. Co już się wydarzyło, a co przed nami? ZOBACZCIE

KATEGORIA: FOTORELACJE / 24 sierpnia 2019

Kadr ze spektaklu „Syndrom, albo do kogo śpiewasz?”.
Fot. Paweł Bialic

Kultura i tradycja naszych bliższych sąsiadów (Gruzji, Ukrainy i Litwy) od czwartku 22 sierpnia zachwyca rzeszowian. Trwa Międzynarodowy Festiwal TRANS/MISJE – Wschód Sztuki. To niecodzienne i bardzo interesujące wydarzenie artystyczne dzieje się w różnych przestrzeniach Rzeszowa, a widzowie mają okazję oglądać sztukę z teatrów z Rzeszowa, Batumi, Odessy i Wilna.

MF TRANS/MISJE – Wschód Sztuki potrwa do niedzieli 25 sierpnia. Do tej pory widzowie mieli okazję zobaczyć m. in. sztukę Państwowego Teatru Dramatycznego im. Ilii Czawczawadzego w Batumi pt. „Syndrom, albo do kogo śpiewasz?”. Opartej na jednoaktówce Sławomira Mrożka „Karol”, która jak się okazało od czasu powstania w 1960 roku nie straciła na świeżości, a dodatkowo interesująco została przedstawiona przez twórców z gruzińskiego teatru. „Chcemy więcej”, to widowisko muzyczne wyprodukowane przez Teatr W. Siemaszkowej w Rzeszowie w reż. Jana Nowary. Widzowie mogli podziwiać aktorów „Siemaszkowej” w intrygującej opowieści o tym jak zmieniają się pokolenia na tle zmieniających się czasów, ale pewne wartości powinny pozostać ponadczasowe, jak chociażby miłość czy szacunek do drugiego człowieka. A wszystko przy doskonałym doborze pokoleniowych hitów, strojów, oraz scenicznej choreografii. To była „smakowita” rozrywka z morałem, który z pewnością utkwił w głowie widzom. Warto też zwrócić uwagę na widowisko plenerowe zaprezentowane publiczności na dziedzińcu Zamku Lubomirskich. „Rabin Maharal i Golem – czyli Prawda i Śmierć” w reż. Lecha Raczaka. Reżyser znany jest z inscenizacji przygotowanych z wielkim rozmachem, szczególnie dzięki scenografii, która zrobiła duże wrażenie na publiczności.

Poniżej prezentujemy Państwu fotorelację z tego co już mieliśmy okazję zobaczyć, a TUTAJ możecie zobaczyć co jeszcze przed nami.

Fotorelacja: Paweł Bialic

„Syndrom, albo do kogo śpiewasz?”

„Chcemy więcej”

„Rabin Maharal i Golem – czyli Prawda i Śmierć”

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4