Resovia Giulianiego trenuje. Trener chce wygrywać każdy kolejny mecz

KATEGORIA: SPORT / 22 lipca 2020

fot. Maciej Goclon

Podczas specjalnej konferencji prasowej został przedstawiony nowy trener Asseco Resovii Alberto Giuliani. Pochodzący z Włoch coach ma nadzieję, że zespół pod jego wodzą rozpocznie nowy etap w historii klubu.

- Jestem pod wielkim wrażeniem Asseco Resovii. Klub jest bardzo dobrze zorganizowany. Pierwszy tydzień zajęć poświęciliśmy na poznanie się i zorientowanie w jakiej kondycji są poszczególni siatkarze. Ze względu na epidemię prawie wszyscy mieli rozbrat z zajęciami przez prawie 4 miesiące. Z każdym następnym tygodniem obciążenia w treningu będą coraz większe - powiedział trener o pierwszych 7 dniach pracy w Rzeszowie.

Treningi obywają się w tej chwili na hali przy V liceum. Jest prawie pewne, że na halę na Podpromiu Resovia wróci na początku sierpnia. Założeniem zespołu prowadzonego przez Giulianiego jest wygrywanie każdego kolejnego meczu i prezentowanie siatkówki na wysokim poziomie. Nie udało się uzyskać klarownej deklaracji od trenera o co dokładnie Jego zespół chce grać w najbliższym sezonie. - Poprzednie lata nauczyły wszystkich w klubie, że należy z pokorą podchodzić do przedsezonowych zapowiedzi - powiedział prezes Asseco Resovii Piotr Maciąg.

Prezes opowiedział także krótko o samym wyborze Włocha na szkoleniowca drużyny z Rzeszowa. - Rozmowy trwały bardzo krótko. Nikt w klubie nie miał wątpliwości co do tej kandydatury. To szkoleniowiec z osiągnięciami. Mamy przekonanie, że trener będzie w stanie wykorzystać w pełni umiejętności zawodników, których posiadamy w kadrze. Liczymy także, że pod jego wodzą każdy z zawodników zaliczy progres swoich umiejętności.

Wszystko na to wskazuje, że Podpromie w najbliższym sezonie nie będzie podczas meczów mogło się wypełnić w całości. Prezes Maciąg zapowiedział, że na początku sierpnia klub będzie mógł opublikować zasady, na jakich będzie można kupić karnety na sezon i jaka dokładnie będzie ich liczba. - Biorąc pod uwagę epidemię i to, że miała ona wpływ na zasobność portfeli naszych kibiców, zrobimy wszystko, aby karnety były tańsze niż w poprzednim sezonie - zapowiedział prezes Maciąg.

Paweł Bialic

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4