Piłkarskie święto w Rzeszowie! Derby rozstrzygną o awansie

KATEGORIA: SPORT / 31 lipca 2020

Kibice Stali Rzeszów będą mogli obejrzeć mecz na takim telebimie, który już na nich czeka.
Fot. Paweł Bialic

Jedna część Rzeszowa będzie dzisiaj świętować do białego rana, druga poczuje gorycz porażki. Choć wydaje się jednak, że od wtorku, cały piłkarski Rzeszów powinien się cieszyć. To właśnie we wtorek Apklan Resovia i Stal Rzeszów awansowały do finału baraży o awans do Fortuna 1. Ligi i od tego dnia pewnym jest, że na zapleczu ekstraklasy Rzeszów będzie miał swojego przedstawiciela. Taka sytuacja miała ostatnio miejsce ponad 25 lat temu.

Derby Rzeszowa zadecydują o awansie. Mecz zostanie rozegrany w piątek o godzinie 17:00 na stadionie Resovii. Z powodu epidemii na żywo, na trybunach będzie mogło go zobaczyć tylko nieco ponad 700 osób. Będą to tylko sympatycy gospodarzy. Pozostali muszą się zadowolić transmisją telewizyjną. Mecz pokaże TVP Sport oraz TVP3. Działacze Stali Rzeszów zadbali o sympatyków swojej drużyny. Obok boiska ze sztuczną murawą na stadionie miejskim został ustawiony specjalny telebim, na którym kibice będą mogli śledzić wydarzenia przy ulicy Wyspiańskiego.

W stan najwyższej gotowości zostały postawione rzeszowskie służby z policją na czele. Na stadionie pojawią się także wysłannicy sanepidu, którzy będą sprawdzać, czy przestrzegane są wszystkie zalecenia związane ze stanem epidemii. Jeśli zatem jesteś szczęśliwcem, który ma bilet i wybiera się na mecz, nie zapomnij o obowiązkowej maseczce i dystansie społecznym który wynosi 2 metry. Stosuj się do zaleceń służb. Kibicuj odpowiedzialnie.

Paweł Bialic

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4