Resovia i Stal w barażach. Fortuna 1 Liga zagości w Rzeszowie?

KATEGORIA: SPORT / 26 lipca 2020

Fot. Paweł Bialic

Stal Rzeszów i Apklan Resovia zagrają w barażach o 1 ligę. Obie piłkarskie ekipy grające w 2 lidze, w ostatniej kolejce wykonały zadanie i zmierzą się w meczach o awans na zaplecze ekstraklasy.

Awans do czołowej szóstki ligi to cel jaki oba zespoły stawiały sobie przed rozpoczęciem sezonu. W przypadku Apklan Resovii po rundzie jesiennej, co odważniejsi, mówili nawet o awansie bezpośrednim. Niestety po przerwie spowodowanej epidemią, podopieczni Szymona Grabowskiego nie spisywali się już tak dobrze. Resovia traciła punkty, a samą grą nie zachwycała. W ostatniej kolejce grała w Katowicach z tamtejszym GKS-em. Gospodarze wygrywając z Resovią mogli nawet awansować do 1 ligi bezpośrednio. Mecz stał na wysokim poziomie. Mógł podobać się kibicom. Resovia objęła prowadzenie po dobrze rozegranym stałym fragmencie gry. W polu karnym umiejętnie znalazł się Twardowski i strzelił na 1-0 dla rzeszowian.

Z prowadznia Resovia cieszyła się krótko. Tuż przed przerwą padło wyrównanie z rzutu karnego, który został podyktowany za zagranie ręką w polu karnym przez Adamskiego. W drugiej połowie żadna z drużyn nie strzeliła gola dającego wygraną. - Życzyłbym sobie, abyśmy spotkali się z katowiczanami w meczu finałowym baraży, w najbliższy piątek - powiedział po meczu trener Resovii Szymon Grabowski.

Stał Rzeszów podejmowała u siebie rewelację rundy rewanżowej Skrę Częstochowa. Goście po wznowieniu rozgrywek spisywali się bardzo dobrze. Biało-niebiescy żeby myśleć o awansie musieli przede wszystkim wygrać z rywalem i liczyć na korzystne rozstrzygnięcia w innych meczach. Jak się okazało przeciwnik nie postawił wysoko poprzeczki. Stal wygrała pewnie 4-0. Dobre wyniki w innych meczach sprawiły, że piłkarze Marcina Wołowca z ostatniego dającego udział w barażach miejsca (6.) będą walczyć o awans na zaplecze ekstraklasy.

Jeśli Resovia i Stal wygrają mecze półfinałowe, spotkają się w finale. Derbowy pojedynek zadecyduje wtedy, kto w przyszłym sezonie będzie grał na zapleczu ekstraklasy.

Terminarz meczów barażowych

Mecze półfinałowe 28.07.2020

Bytovia Bytów - Apklan Resovia godz. 17:30 - transmisja w TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej TVP Sport.

GKS Katowice - Stal Rzeszów godz. 20:15 - transmisja w TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej TVP Sport.

Finał - 31.07.2020, godz. 17:30

Paweł Bialic

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4