Kaczorowski show i wygrana Stali. Lider 2. ligi w Rzeszowie

KATEGORIA: SPORT / 4 października 2020

Stal Rzeszów pononując Skrę Częstochowa mogła zostać liderem 2 ligi. Tak też się stało. Biało-niebiescy wygrali 3-2, ale o wynik meczu musieli drżeć do ostatniego gwizdka.

Goście z Częstochowy przyjechali do Rzeszowa i grali odważny futbol. Piłkarzom Marcina Wołowca sprawili dużo problemów.

Ręce pełne roboty miał w tym meczu bramkarz Stali Wiktor Kaczorowski. Piłkarze Skry najpierw próbowali go sprawdzić strzałami z dystansu. W drugiej połowie uderzali już z każdej pozycji. Dwa razy udało im się golkipera Stali pokonać, ale to było za mało aby wygrać mecz w Rzeszowie.

Stal wyszła na prowadzenie tuż przed przed przerwą. Gola z rzutu karnego podyktowanego za faul na Szczepanku strzelił niezawodny w takich sytuacjach Reiman. Kluczowe dla losów meczu były pierwsze minuty drugiej połowy. To w nich Stal zadała rywalowi bolesne ciosy. Wykorzystała złe ustawienie w polu karnym obrońców Skry. Soczystymi uderzeniami popisali się kolejno Kotwica i Góra.

Było 3-0 dla biało-niebieskich i tylko najwięksi pesymiści mogli przypuszczać, że Stal nie zainkasuje 3 punktów. Gości z Częstochowy taki obrót sprawy nie zniechęcił. Próbowali atakować odważnie, jak do tej pory. Taka postawa została nagrodzona dwoma golami. Najpierw Mesjasz po rykoszcie strzelił bramkę honorową. W końcówce meczu gola na 3-2 ładną główką zdobył aktywny Wojtyra. Skra w doliczonym czasie gry jeszcze przycisnęła pedał gazu, ale na gola na remis zabrakło już czasu.

Stal Rzeszów - SKRA Częstochowa 1-0 (3-2)

1-0 Reiman (39, karny)

2-0 Kotwica (51.)

3-0 Góra (53.)

3-1 Mesjasz (75.)

3-2 Wojtyra (89.)

STAL: Kaczorowski – Sławek, Kostkowski, Góra, Głowacki – Kłos, Reiman (64. Szeliga), Kotwica, Szczepanek (76. Olejarka), Michalik (64. Maciejewski) – Pieczara (82. Goncerz).

SKRA: Biegański – Napora, Holik, Mesjasz, Niedbała – Sinior (63. Pietraszkiewicz), Olejnik, Noiszewski (55. Zieliński), Nocoń, Kazimierowicz (63. Gołębiowski) - Wojtyra.