Jeden błąd i brak wygranej. Resovia tylko na remis ze Stomilem

KATEGORIA: SPORT / 12 października 2020

Nie udało się zdobyć drugiego kompletu punktów w Fortuna 1. Lidze. Apklan Resovia w doliczonym czasie gry straciła gola i zamiast 3 punktów z dalekiego Olsztyna przywiozła tylko "oczko".

Wszystko dobrze się układało w meczu z Olsztynem. Piłkarze realizowali założenia trenera Szymona Grabowskiego. W pierwszej połowie choć warunki do gry były trudne (obficie padający deszcz), rzeszowianie umiejętnie się bronili, a kiedy była okazja próbowali zagrozić bramce Skiby. Sposobności na gola za wiele nie było, ale tuż przed przerwą Wasiluk, wykorzystał za krótkie wybicie piłki przez obrońcę z Olsztyna i mocno uderzył na bramkę gospodarzy. Piłka po rykoszecie zatrzepotała w siatce.

Po zmianie stron, Resovia starała się podejść bliżej rywala i jeszcze bardziej przeszkadzać mu w rozgrywaniu piłki. O losach meczu powinien przesądzić ponownie Wasiluk, który na początku drugiej połowy, strzelał głową po zagraniu Demianiuka. Minimalnie chybił i to była najbardziej dogodna sytuacja Resovii po zmienie stron.

Kiedy wydawało się, że goście zainkasują komplet punktów w polu karnym odnalazł się Kuświk, który sprytnym strzałem nie dał szans Zapytowskiemu.

Jadąc do Olsztyna wiedzieliśmy, że potrzebujemy punktów. Chcieliśmy po tym meczu być chwaleni nie tylko za dobrą grę, ale wreszcie za wynik. Dla nas stała się rzecz nieprawdopodobna, straciliśmy gola w doliczonym czasie gry. Mamy do siebie pretensje, bo byliśmy blisko zgarnięcia kompletu punktów. Nie udało się, i w zasadzie przy straconym golu zaliczyliśmy asystę - powiedział po meczu trener Resovii Szymon Grabowski.

Stomil Olsztyn – Apklan Resovia 1-1 (0-1)>/b>

0-1 Wasiluk (45.)

1-1 Kuświk (90.)

STOMIL: Skiba – Sierant (78. Straus), Szota, Biedrzycki, Byrtek, Carolina – Hinokio, Ogrodowski (69. Sadowski), Spychała (66. Loshi), Łuczak – Kuświk

RESOVIA: Zapytowski – Mikulec, Kubowicz (46. Domoń), Wasiluk, Kuczałek – Czernysz (87. Twardowski), Adamski (87. Feret), Płatek (73. Radulj), Geniec, Zalepa – Demaniuk (75. Rogalski)

Żółte kartki: Byrtek – Wasiluk, Kuczałek

Sędziował Sylwester Rasmus (Toruń).

Paweł Bialic

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4