Czarni Radom ponownie przegrywają w Rzeszowie. Komplet Asseco Resovii

KATEGORIA: SPORT / 20 grudnia 2020

Drużyna z Radomia jeszcze nie gdy nie wygrała w Rzeszowie. Tak było i tym razem. Asseco Resovia wygrała za trzy punkty.

Na tak łatwe zwycięstwo nie zanosiło się po pierwszym secie. Ten rozstrzygnęła dopiero gra na przewagi. W niej zespół trenera Alberto Giulianiego dopiero kropkę nad i postawił za 9 piłką setową.

W drugiej partii przez długi czas trwała zacięta twarda walka punkt za punkt i żadnej z drużyn nie udawało się uzyskać znaczącej przewagi. W końcówce Radomianie wyszli na dwupunktowe prowadzenie 22:20 ale od tego momentu, oddali zupełnie inicjatywę rywalom. Ci zdobyli z rzędu pięć punktów i zamknęli zwycięsko seta, wykorzystując błędy rywali.

W trzecim secie już od samego początku ton wydarzeniom nadawali miejscowi. Po serii autowych zagrań siatkarzy z Radomia Asseco Resovia wygrywała 13-9. Gospodarze kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie i ostatecznie wygrali cały mecz 3-0.

Asseco Resovia Rzeszów – Cerrad Enea Czarni Radom 3-0 (32-30, 25-22, 25-20)

RESOVIA: Drzyzga (1), Buszek (9), Jendryk (9), Cebulj (17), Butryn (19), Tammemaa (7), Potera (libero) oraz Mariański (libero), Parodi i Domagała.

CZARNI: Ostrowski (3), Kędzierski, Konarski (16), Loh (12), Josifow (11), Sander (9), Masłowski (libero) oraz Nowosiak (libero), Gąsior (4), Zrajkowski, Pasiński i Firszt (2).

MVP: Karol Butryn