Cuprum ugrał tylko seta. Skrzydła dały komplet punktów. Cenne zwycięstwo Resovii

KATEGORIA: SPORT / 14 lutego 2021

W ostatnim czasie obie epiku są na fali wznoszącej. W Rzeszowie Cuprum potrafił jednak rozstrzygnąć na swoją korzyść tylko jednego seta.

Po pierwszej odsłonie meczu, wydawało się, że Asseco Resovia szybko upora się z gośćmi z Lubina. Nic z tych rzeczy. Przyjezdni wzmocnili w drugim secie zagrywkę, miejscowi mieli kłopoty z przyjęciem i szybko Cuprum wypracował sobie 5 punktów przewagi (10-5). W tej części gry słabiej spisywał się także Cebulj. W końcówce gospodarze doszli rywali, a potem na nawet objęli prowadzenie po dwóch asach Timo Tammemaa. W grze na przewagi lepsi jednak okazali się siatkarze Marcelo Fronckowiaka.

Kolejna partia to powrót do dobrej gry gospodarzy. Poprawiło się przyjęcie a to sprawiło, że Fabian Drzyzga mógł w końcu lepiej rozgrywać. Posyłał piłki na skrzydła gdzie bardzo dobrze spisywali się Cebulj i Butryn.

W czwartym secie gospodarze kontynuowali dobrą grę i tym samym odnieśli zasłużone i cenne zwycięstwo za trzy punkty.

Asseco Resovia Rzeszów – Cuprum Lubin 3-1

(25-16, 25-27, 25-17, 25-23)

RESOVIA: Szerszeń (11), Drzyzga (1), Jendryk (1), Cebulj (20), Butryn (25), Tammemaa (10), Potera (libero) oraz Mariański (libero), Domagała, Hain (9), Taht, Parodi i Krulicki.

CUPRUM: Gunia (4), Ferens (17), Jakubiszak (7), Jimenez (22), Penczew (5), Szymura (libero) oraz Makoś (libero), Maruszczyk (1), Pietraszko, Lorenc (1), Smoliński (4) i Magnuszewski.