Inauguracja sezonu jak marzenie. Gładka wygrana i rekord frekwencji. [ZDJĘCIA]

KATEGORIA: SPORT / 6 listopada 2018

Inauguracja sezonu siatkarek Developresu SkyRes Rzeszów wypadła okazale Zawodniczki od dawna przyznawały, że już nie mogę się doczekać ligowego grania. Miały już dosyć sparingów i towarzyskich turniejów. Chciały w końcu zagrać o zawody o stawkę. Pierwszy mecz obserwowała z trybun rekordowa liczba kibiców.

Pierwszym przeciwnikiem był zespół z Ostrowca Świętokrzyskiego, który postawił się tylko w pierwszej partii. Gra od samego początku, aż do końca toczyła się praktycznie punkt za punkt. Seta na przewagi w końcu rozstrzygnęły na swoją korzyść gospodynie.

Dwie kolejne partie kontrolowały już miejscowe. Dobrze grały w ataku Zaroślińska-Król czy Blagojević. Kiedy trzeba było cuda w obronie wyczyniała Sawicka.

Kibice, którzy licznie stawili się w hali na Podromiu raz po raz oklaskiwali akcje rzeszowskiego teamu. Kolejny mecz siatkarki Developreus rozegrają na wyjeździe 10 listopada w Łodzi z Budowlanymi.

Developres SkyRes Rzeszów - KSZO Ostrowiec Św. 3-0 (30-28, 25-13, 25-18)

DEVELOPRES: Zaroślińska-Król 10, Barakova 1, Mlejnkova 5, Blagojević 15, Witkowska 9 (6 bloków), Hawryła 10, Sawicka (libero) oraz Rousseaux 9, Rabka, Hatala 2, Żabińska.

KSZO: Miros 10, Geyko 2, Tracz 3, Słonecka 9, Dorsman 9, Wojtowicz 4, Kucińska (libero).

Widzów 2800. MVP: Jelena Blagojević.

Paweł Bialic

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4