Piłkarska wiosna rozpoczęta. Zacięty mecz w Rzeszowie. Resovia w końcu wygrała!

KATEGORIA: SPORT / 26 lutego 2021

Najpierw mieli grać na Stadionie Miejskim w Rzeszowie, potem w Niepołomicach i w końcu na Wyspiańskiego - ale na sztucznej murawie. Tak wyglądała kolejno historia lokalizacji pierwszego w rundzie wiosennej meczu Apklan Resovii.

W ostatnich dniach działacze klubu z Rzeszowa włożyli mnóstwo racy w przygotowanie boiska z igielitem. Mecz się odbył i chyba „pasiaki” będą mile wspominać to zamieszanie. Podopieczni Radosława Mroczkowskiego wygrali 2-1.

W walce o utrzymanie każdy punkt będzie istotny. Ważne było zatem aby udanie wejść w rundę rewanżową. Wszystko co najciekawsze w tym meczu działo wydarzyło się w przeciągu pięciu minut.

Resovia zaatakowała od samego początku i potrzebowała zaledwie kwadransa, by zdobyć pierwszego gola. Mikulec zagrał idealnie z rzutu rożnego a Wróbel strzałem głową nie dał szans bramkarzowi z Niepołomic. Szkoda, że chwilę później Marković zagrał mało rozważnie w polu karnym i faulował Radionowa. Sędzia nie miał wątpliwości - rzut karny. Sam poszkodowany wymierzył sprawiedliwość. Dwie minuty później Resovia ponownie wyszła n prowadzenie za sprawą Słabego, który po podaniu Mikulca uderzył z woleja.

Pierwsza połowa meczu była zdecydowanie ciekawsze i upłynęła pod dyktando gospodarzy. Po zmianie stron, mecz już nie był tak interesujący. Oba zespoły zagrały słabiej. Mnóstwo było fauli i nieustępliwości z obu stron.

Apklan Resovia – Puszcza Niepołomice 2-1 (2-1)

1-0 Wróbel (15.)

1-1 Radionow (17.)

2-1 Słaby (19.)

RESOVIA: Dybowski – Jaroch, Podhorin, Marković, Słaby – Mikulec (64. Demianiuk), Sojlić, Wasiluk, Adamski – Wróbel (90. Hebel), Zdybowicz (54. Twardowski).

PUSZCZA: M. Górski – Bartosz, Czarny, Žarskis, Mikołajczyk – Wyjadłowski (46. Rakoczy), Klec (46. Knap), Stępień, Pięczek (59. Tomalski) – Kobusiński (59. Spławski; 74 S. Górski) – Radionow.

Sędziował Grzegorz Kawałko z Augustowa.

Żółte kartki: Marković, Zdybowicz, Mikulec, Hebel – Žarskis, Radionow, M. Górski, Stępień, Pięczek, Kobusiński oraz Strojek (kierownik drużyny), Kula (II trener).