Z piekła do nieba i z powrotem. Stal tylko remisuje. W końcówce pech

KATEGORIA: SPORT / 2 kwietnia 2021

fot. www.stalrzeszow.pl

Nieuwaga w ostatniej akcji meczu sprawiła, że zamiast cieszyć się z kompletu punktów, Stal z niżej notowanym rywalem zdobyła tylko „oczko”.

Biało-niebiescy w pierwszej połowie przeważali, ale klarownych sytuacji do strzelenia gola wiele nie mieli. Na odnotowanie zasługuje zmarnowana okazja Maciejewskiego (jego strzał obronił Sasiak). W samej końcówce pierwszej połowy na strzał z prawie 45 metrów zdecydował się Szeliga. Bramkarz gości z ogromnym trudem sparował piłkę na rzut rożny.

Źle dla piłkarzy trenera Myśliwca rozpoczęła się druga połowa meczu. Tuż po pierwszym gwizdku sędziego drugą żółtą kartkę w konsekwencji czerwoną zobaczył Pieczara. Paradoksalnie grająca od tego momentu w dziesiątkę Stal stała się drużyną bardziej groźną. Wystarczyły jej dwie minuty, by strzelić dwa gole. Najpierw w 55. minucie po wrzutce z prawej strony boiska celnym strzałem popisał się Wolski. Kilka minut później podwyższył Sławek, który mocnym uderzeniem z 16 metrów pokonał bramkarza Błękitnych.

Nieszczęście Stali rozpoczęło się na kwadrans przed końcem spotkania. Długie podanie za linie obrony rzeszowian sprawiło, że w idealnej sytuacji znalazł się Bochnak i jej nie zmarnował. Od tego momentu coraz częściej do głosu dochodzili przyjezdni. Stal jakby opadła z sił. Więcej było niedokładnych podań i niepotrzebnych strat. W doliczonym czasie gry w akcji po rzucie rożnym dla Błękitnych, do kolejnej już piłki wrzuconej w pole karne wyskoczył Bochnak i ku rozpoczy biało-niebieskich doprowadził do remisu.

Stal Rzeszów - Błękitni Stargard 2-2 (0-0)

1-0 Wolski (55).

2-0 Sławek (58).

2-1 Bochnak(74).

2-2 Ostrowski (90+3).

STAL: Kaczorowski – Marczuk (86. Sadzawicki), Kostkowski, Szeliga, Głowacki – Kotwica, Szczepanek (77. Szczypek), Wolski (66. Olejarka) – Pieczara, Maciejewski (66. Goncerz), Sławek (77. Skrzecz).

BŁĘKITNI: Sasiak - Andrzejewski, Ostrowski, Wajsak ż, Mruk - Bochnak, Krawczun (69. Niedojad), Polkowski, Kwiatkowski (69. Boniecki) – Walków, Cywiński.

Żółte kartki: Kostkowski, Olejarka, Skrzecz - Wajsak.

Czerwona kartka: Pieczara (druga żółta).

Paweł Bialic

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4