Derby Podkarpacia dla Resovii. Pasiaki idą w góre tabeli. [ZDJĘCIA, WIDEO]

KATEGORIA: SPORT / 19 listopada 2018

Bohaterem Resovii został Przemysław Pyrdek, który kilka minut po tym, jak pojawił się na boisku strzelił zwycięskiego gola.
Fot. Paweł Bialic

Resovia wygrała po raz piąty z rzędu. Wygrana ważna, bo osiągnięta w Derbach Podkarpacia. Piłkarze Szymona Grabowskiego notują udaną serię meczów i pną się w górę tabeli.

Oba zespoły próbowały grać piłką, ale na trudnym, grząskim boisku przy ul. Hetmańskiej w Rzeszowie, gdzie co chwilę piłka podskakiwała na nierówności trudno było o finezyjne zagrania.

Mecz nieco lepiej zaczęli goście, którzy nawet przez chwilę zepchnęli miejscowych do głębokiej defensywy. Ten stan nie trwał jednak długo. Już w 12 minucie Bartłomiej Buczek uruchomił świetnym podaniem Pawła Hassa, który w doskonałej sytuacji nie potrafił jednak pokonać bramkarza ze Stalowej Woli. Przed przerwą dogodną sytuację na gola dla Resovii zmarnował także Sebastian Zalepa, który strzelał głową minimalnie niecelnie.

Obu ekipom zależało na wyniku, zatem po przerwie gra trochę się zaostrzyła i sędzia zawodów musiał temperować zapędy piłkarzy obu drużyn pokazując żółte kartki. Po zmianie stron zdecydowanie lepiej prezentowała się Resovia. W 71 minucie wyprowadziła zabójczą kontrę. Michał Ogrodnik popędził z piłką i idealnie dograł do Przemysława Pyrdka, który kilka minut wcześniej pojawił się na boisku. Ten ostatni mocnym strzałem nie dał szans Łukaszowi Konefałowi.

Gospodarze mogli i powinni wygrać wyżej, ale tzw. "setki" zmarnowali pod koniec meczu Ogrodnik i Buczek.

Apklan Resovia – Stal Stalowa Wola 1-0 (0-0)

1-0 Pyrdek (71).

Resovia: Daniel – Mikulec, Makowski, Zalepa, Geniec –Antonik, Kaliniec (87 Mirosław Kmiotek), Frankiewicz, Ogrodnik –Hass (59.Pyrdek), Buczek.

Stal: Konefał –Waszkiewicz, Janiszewski, Mroziński, Sobotka –Dadok (38. Mistrzyk), Stelmach, Jopek, Trąbka –Łętocha (62.Trebuha), Dziubiński (72. Kitliński).

Sędziował: Mateusz Bielawski (Katowice). Żółte kartki: Frankiewicz, Buczek, Kaliniec, Pyrdek – Jopek, Stelmach, Mistrzyk, Mroziński.

Paweł Bialic

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4