Niedosyt Apklan Resovii. Do poprawy skuteczność. Tylko remis z Puszczą

KATEGORIA: SPORT / 18 sierpnia 2021

Resovia choć prowadziła i stwarzała kolejne okazje do strzelenia gola, tylko zremisowała z Puszczą. Pod koniec meczu grę gospodarzy skomplikowała czerwona karta dla Eizenharta, który faulem taktycznym przerwał groźną akcję gości.

Mecz zaczął się bardzo dobrze dla Resovii. Miejscowi przeważali, stwarzali sytuacje. Pod pole karne zespołu z Niepołomic starali się dotrzeć to lewą, to prawą stroną boiska. Groźne były także stałe fragmenty gospodarzy.

Na trybunie słychać było jęk zawodu, kiedy to w 22 minucie spotkania efektownymi "norzycami" popisał się Anotnik. Minimalnie chybił, a gdyby trafił, byłby autorem "filmowej" bramki. Miejscowi swój cel osiągnęli kilka minut. Hebel uderzał z dystansu, Podhorin zmienił tor lotu piłki i było 1-0.

Gospodarze bardzo krótko cieszyli się z prowadzenia. Mroziński w sobie tylko znany sposób uderzył piłkę na bramkę Pindrocha, a ten był bez szans.

Po zmianie stron gra była już wyrównana. Jedni i drudzy chcieli rozstrzygnąć mecz i przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Te działania utrudniła Resovii czerwona kartka, którą ujrzał za taktyczny faul Eizenhart. Do końca meczu mimo okazji obu drużyn, wynik nie uległ zmianie.

- Możemy być na siebie źli. Kiedy prowadziliśmy, stwarzaliśmy sobie kolejne sytuacje bramkowe, ale nie potrafiliśmy ich wykorzystać i podwyższyć wyniku. Okazji na to było dzisiaj kilka. W kluczowym momencie, brakuje nam wkończenia, spokojnej głowy zimnej krwi. Podsumowując - trzeba pochwalić zespół za stwarzanie sytuacji na gola, ale gorzej z ich wykończeniem - powiedział o występie swojej druzyny trener Radosław Mroczkowski.

Apklan Resovia – Puszcza Niepołomice 1-1 (1-1)

1-0 Podhorin (30)

1-1 Mroziński (40)

RESOVIA: Pindroch – Jaroch, Podhorin, Komor, Eizenhart – Antonik (82′ Hilbrycht), Wasiluk, Mróz (57 Soljić), Adamski – Hebel (57′ S. Strózik), Wróbel (82′ Mikulec).

PUSZCZA: Kobylak – Aftyka, Hladik, Bardanca, Mroziński (80′ Thiakane) – Boguski, Serafin, Stępień, Hajda, Górski – Kobusiński (64′ J. Strózik).

Sędziował: Bartos (Łódź).

Żółte kartki: Mróz, Jaroch – Kobusiński, Stępień.

Czerwona kartka: Eizenhart (73, faul).