W 15. PKO Półmaratonie Rzeszowskim pobiegnie ponad tysiąc osób. TRASA

KATEGORIA: SPORT / 1 kwietnia 2022

Fot. Run Rzeszów/Facebook

Ponad tysiąc osób pobiegnie w 15. PKO Półmaratonie Rzeszowskim. Trasa biegu - 21 km, który odbędzie się 10 kwietnia, prowadzić będzie ulicami Rzeszowa oraz Bulwarami nad Wisłokiem. Start i meta zlokalizowane będą na Rynku.

- Będzie to jubileuszowy półmaraton w Rzeszowie. Warto przy tej okazji wspomnieć o świetnej, wieloletniej współpracy miasta z partnerami, którzy współtworzą największe rzeszowskie wydarzenia biegowe. Są to stowarzyszenie Rzeszów Biega oraz PKO Bank Polski. Ta współpraca ma ogromne znaczenie. Dzięki niej uczestnicy naszych biegowych wydarzeń darzą nas zaufaniem i co roku rekordowo chcą w nich uczestniczyć – podkreślał Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa podczas czwartkowej (31 marca) konferencji prasowej, która odbyła się w rzeszowskim ratuszu.

Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

- PKO Półmaraton Rzeszowski to już swoista marka która, mimo trudnych – w ostatnich latach warunków, stale się rozwija. Zapraszamy do udziału w tym sportowym wydarzeniu całe rodziny, gospodarzy i gości miasta – zachęcał Aleksander Puła, dyrektor Makroregionu Korporacyjnego PKO Banku Polskiego w Lublinie.

15. PKO Półmaraton Rzeszowski odbędzie się w niedzielę 10 kwietnia 2022 r. Towarzyszyć mu będzie 7. PKO Sztafeta Półmaratońska.

PKO Półmaraton Rzeszowski to jedno z ważniejszych wydarzeń sportowych na Podkarpaciu. Trasa tegorocznego biegu będzie prowadzić ulicami miasta oraz Bulwarami nad Wisłokiem. Start i meta zlokalizowane będą na Rynku, a zawodnicy pokonają dystans 21 km.

Cały czas można zgłaszać swój udział w biegu. Do tej pory zgłosiło się ponad tysiąc osób. Każdy uczestnik weźmie udział w losowaniu nagród oraz otrzyma medal, na którym będzie mógł wygrawerować swój wynik. Prawo startu mają osoby, które wypełniły formularz zgłoszeniowy na stronie timekeeper.pl oraz wpłaciły wpisowe do 3 kwietnia i ukończyły 18 lat do 10 kwietnia. Kwota wpisowego to 125 zł. W przypadku zapisu w dniu zawodów ta kwota wzrasta do 150 zł.

Zgłoszenia i wydawanie pakietów startowych odbędą się w biurze zawodów (Hala Podpromie) 9 kwietnia od godz. 15:00 do godz. 18:00 oraz w dniu zawodów od godz. 7:00. Wszystkie szczegóły dotyczące zapisów i regulaminów TUTAJ.

- Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Półmaratonie Rzeszowskim także obywateli Ukrainy – mówił prezydent Konrad Fijołek.

Ważna informacja dla kierowców! W dniu 15. PKO Półmaratonu Rzeszowskiego w całości pozostanie zamknięta ul. Hetmańska (godz. 8.30-12.30) oraz Most Zamkowy od strony ul. Podwisłocze (godz. 9.30-12.30). Wystąpić mogą utrudnienia w Śródmieściu, z kolei na al. Piłsudskiego i Cieplińskiego zostaną wyłączone pojedyncze pasy ruchu.

Red.

Fot. runrzeszow.pl

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4