Zanosiło się na spacerek, a była gra nerwów. Developres blisko półfinału

KATEGORIA: SPORT / 5 kwietnia 2022

Pierwszy ćwierćfinał TAURON Ligi wygrał Developres Bella Dolina. Pokonał zespół BKS BOSTIK Bielsko-Biała 3:2, choć prowadził już w mecz 2:0.

Po pierwszych dwóch setach, wygranych gładko przez rzeszowianki, w kolejnych odsłonach kibice na trybunach przecierali oczy ze zdumienia. Przyjezdne nie pozwoliły odskoczyć rywalkom na kilka punktów przewagi. Przez cały czas grały bardzo czujnie w grze obronnej i na siatce. Taka postawa została nagrodzona.

Bielszczanki okazały się lepsze w końcówkach setów numer 3 i 4. Doprowadziły tym samym do tie-breaka.

Od początku decydującego seta, Developres napędził się bardzo skuteczną grą. Asy serwisowe zaliczyła Bajema i Jurczyk. Gospodynie dołożyły skuteczną grę blokiem i to wystarczyło by, tę decydującą odsłonę meczu wyraźnie wygrać.

Developres Bella Dolina Rzeszów – BKS BOSTIK Bielsko-Biała 3:2

(25:16, 25:18, 22:25, 23:25, 15:7)

DEVELOPRES: Blagojević (21), Stenzel (8), Wenerska (2), Bajema (21), Smarzek (19), Jurczyk (10), Szczygłowska (libero) oraz Witowska, Rapacz (1), Kalandadze (3), Bińczycka.

BKS: Kazała (6), Polak (1), Pierzchała (10), Świrad (1), Orvosova (32), Szlagowska (9), Drabek (libero) oraz Borowczak (9), Janiuk (2), Chmielewska (2), Bartkowska (2) Mazur (libero).