Derby Rzeszowa. Są jeszcze bilety, ale tylko na trybunę zachodnią

KATEGORIA: SPORT / 19 września 2022

Fot. Paweł Bialic

W niecałe dwa dni rozeszły się bilety na zbliżające się wielkimi krokami piłkarskie 88. derby Rzeszowa pomiędzy Stalą Rzeszów i Apklan Resovią. Mowa tu tylko o Trybunie Wschodniej Stadionu Miejskiego przy ul. Hetmańskiej. W poniedziałek do sprzedaży trafiło 1900 biletów na trybunę zachodnią.

Jedna trybuna wyprzedana

Derbowy mecz pomiędzy Stalą Rzeszów i Apklan Resovią Rzeszów zaplanowano na sobotę 1 października o godzinie 17.30. Będąca gospodarzem Stal uruchomiła sprzedaż biletów w piątek 16 września. W dwa dni licząca ponad 4 700 miejsc trybuna wschodnia została wyprzedana w całości.

Stąd w poniedziałek 19 września rozpoczęto sprzedaż wejściówek na trybunę zachodnią.

- Do sprzedaży trafiło właśnie dodatkowe 1900 biletów na Derby Rzeszowa (trybuna zachodnia)! Jeżeli szybko je wykupicie, będziemy mogli reagować i dorzucić coś jeszcze do puli - czytamy w komunikacie umieszczonym na Twitterze Stali Rzeszów.

Jak słyszymy w Biurze Prasowym Stali Rzeszów, kolejne pule sprzedaży biletów na trybunę zachodnią będą uzależnione od zainteresowania. Wiadomo, że spotkanie Stali z Resovią będzie miało status meczu podwyższonego ryzyka. Stąd na części tej trybuny będzie strefa buforowa oddzielająca obie grupy kibiców. Fani Apklan Resovii grającej w tym meczu w roli gościa dostaną do dyspozycji sektor gości oraz część miejsc do niego przylegających. Łącznie na stadionie będzie mogło zasiąść około 10 tys. kibiców.

Ostatnio grali w barażach

Ostatni mecz Stali Rzeszów z Apklan Resovią Rzeszów miał miejsce w sierpniu 2020 rok i miał ogromne znaczenie, bo decydował o awansie na poziom Fortuna 1 Ligi. Wtedy po rzutach karnych lepsza okazała się drużyna „Pasiaków”.

Awans Resovii wiązał się tym, że obie drużyny nie rozgrywały między sobą meczów ligowych przez ostatnie dwa lata. Wszystko zmieniło się po tym jak do stawki drużyn Fortuna 1 Ligi w tym sezonie dołączyła Stal. Dzięki temu święto piłki nożnej jakim są spotkania derbowe znowu wróci do Rzeszowa.

Wokul

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4