Otylia Jędrzejczak będzie w Rzeszowie. Uroczyście otworzy nowy basen

KATEGORIA: SPORT / 11 grudnia 2022

Otylia Jędrzejczak na placu budowy basenu przy ul. Matuszczaka w Rzeszowie, 1 lutego 2022 r.
Fot. Paweł Bialic

Już w poniedziałek 12 grudnia nastąpi uroczyste otwarcie nowego basenu przy ul. Matuszczaka w Rzeszowie. W wydarzeniu ma wziąć udział mistrzyni olimpijska oraz wielokrotna mistrzyni Europy i świata w pływaniu Otylia Jędrzejczak.

Przyjedzie Otylia Jędrzejczak

Basen przy ul. Matuszczaka jest już dostępny dla mieszkańców od początku grudnia. Wybudowany za blisko 26 mln zł obiekt jest określany mianem jednej z najnowocześniejszych pływalni sportowych w Europie.

Nic zatem dziwnego w tym, że uroczyste otwarcie basenu zaplanowane na poniedziałek 12 grudnia, odbędzie się z dużą pompą. Wiadomo już, że gościem specjalnym ma być Otylia Jędrzejczak, mistrzyni olimpijska, dwukrotna mistrzyni świata, pięciokrotna mistrzyni Europy na długim basenie, trzykrotna rekordzistka świata, prezes Polskiego Związku Pływackiego. Taką informację przekazała rzecznik prezydenta Marzena Kłeczek-Krawiec.

Nie będzie to pierwsza wizyta Otylii Jędrzejczak na basenie przy ul. Matuszczaka. Początkiem tego roku nasza wybitna pływaczka wraz z przedstawicielami władz miasta wizytowała obiekt, w czasie jego budowy.

Poniedziałkową uroczystość zaplanowano na godz. 10.15. Rozpocznie się oprowadzaniem, następnie odbędzie się część oficjalna, pokazowe skoki Sekcji Skoków do Wody i pokazowy trening Klubu Pływackiego Sokół Rzeszów.

Nowy basen przy ul. Matuszczaka
Fot. Urząd Miasta Rzeszowa

Centrum przygotowań kadry

Nowy obiekt przy ul. Matuszczaka umożliwia profesjonalny trening skoczkom do wody wszystkich kategorii wiekowych. Pływalnia wyposażona jest w trampoliny: 1 m, 3 m oraz wieże: 5 m, 7,5 m oraz 10 m. Dzięki takiemu wyposażeniu na pływalni można organizować ważne zawody sportowe takie jak m.in. Letnie i Zimowe Mistrzostwa Polski, Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, zawody Grand Prix Polski oraz zawody międzynarodowe: Mistrzostwa Europy Juniorów, Mistrzostwa Europy Seniorów. Obiekt pełnić ma także funkcję głównego centrum przygotowań Kadry Narodowej Seniorów oraz Juniorów w skokach do wody.

Na pływalni odbywać się będą regularne zajęcia klubów pływackich z Rzeszowa, które będą mogły trenować równocześnie aż na dwunastu torach o długości 25 metrów. Wielkim atutem obiektu jest jego głębokość. Basen ma od 1,8 do 5 metrów głębokości. Dzięki temu prowadzone będą w nim także zajęcia z nurkowania oraz piłki wodnej.

Kompleks przy Matuszczaka posiada również salę konferencyjną, siłownię, gabinety fizjoterapeutyczne, miejsca do odnowy biologicznej. Te elementy będą mogły być wykorzystywane np. podczas obozów sportowych, warsztatów i konferencji pływackich.

Obiekt wyposażony jest w trybuny, które znajdują się po dwóch stronach niecki pływalni. Trybuna znajdująca się po stronie północnej pomieści 325 osób, południowa to 70 miejsc. Jest także strefa dziennikarska z 30 miejscami wraz z pulpitami komentatorskim i oddzielnym zapleczem sanitarnym.

Cennik

Oprócz zawodów w skokach do wody oraz treningów klubowych, basen jest już również dostępny dla mieszkańców. Przypominamy ceny biletów.

- bilet normalny (poniedziałek-piątek) w godz. od 6 do 15 – 12 zł, w godz. od 15 do 22 – 14 zł

- bilet ulgowy (poniedziałek-piątek) w godz. od 6 do 15 – 10 zł, w godz. od 15 do 22 – 12 zł

- bilet normalny (sobota-niedziela) w godz. od 7 do 22 – 14 zł, ulgowy – 12 zł

- bilety normalny z Kartą Rodzina 3+ (poniedziałek-piątek) w godz. od 6 do 15 – 6 zł, w godz. od 15 do 22 – 7 zł

- bilety ulgowy z Kartą Rodzina 3+ (poniedziałek-piątek) w godz. od 6 do 15 – 5 zł, w godz. od 15 do 22 – 6 zł

- bilet normalny z Kartą Rodzina 3+ (sobota-niedziela) w godz. od 7 do 22 – 7 zł, ulgowy – 6 zł

Wokul

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4