Miesiąc został do finału XIX Piłkarskiej Gali Podkarpacka Nike 2022

KATEGORIA: SPORT / 11 stycznia 2023

Ostatnia gala Podkarpacka Nike 2019 odbyła się w roku 2020
Fot. podkarpackizpn.pl

Miesiąc pozostał do finału XIX Piłkarskiej Gali Podkarpacka Nike. - 10 lutego spotkamy się w Hotelu Łańcut, gdzie odbędzie się huczna gala, podczas której przedstawimy najlepszych w poszczególnych kategoriach. A kategorii w tym roku będzie 10 - informuje Łukasz Pado z Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej.

Gala Piłkarska Podkarpacka Nike wraca po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Na lata 2021-2022 gala była zamrożona, ale teraz, gdy już największe zagrożenie minęło, Podkarpacki ZPN wraca do tradycji organizacji tej imprezy.

- Galę organizujemy dlatego, że chcemy w szczególny sposób uhonorować te wszystkie kluby, które działają w naszym województwie, piłkarki, piłkarzy, trenerów, działaczy, a także tych którzy finansują w dużej mierze to wszystko, czyli sponsorów i samorządowców. To niezwykle ważne wydarzenie, które będziemy starać się wzorem lat wcześniejszych kontynuować - powiedział Mieczysław Golba, prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej.

Prace przy organizacji gali nabrały już rozpędu. - Staramy się dopilnować wszystkich szczegółów, zaprosić sponsorów, patronów, partnerów, zadbać o odpowiednią oprawę. Swoją pracę rozpoczęła też kapituła XIX Piłkarskiej Gali Podkarpacka Nike. To kapituła zadecyduje o tym, kto zostanie nominowany i kto będzie laureatem w poszczególnych kategoriach - wyjaśnia Pado.

Przewodniczącym kapituły jest prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej Mieczysław Golba, a w jej skład weszli wiceprezesi Podkarpackiego ZPN, a także prezesi pięciu podokręgów: Dębica, Jarosław, Krosno, Rzeszów i Stalowa Wola. Ponadto w składzie są: trener koordynator Podkarpackiego ZPN, a także przedstawiciele: Rady Trenerów, Komisji Informacji i Promocji oraz Wydziałów: Młodzieżowego, Gier, Piłki Kobiecej, Futsalu Podkarpackiego ZPN, a także dziennikarze TVP3 Rzeszów, Gazety Codziennej Nowiny i Polskiego Radia Rzeszów.

Każdy członek kapituły ma za zadanie wytypowanie swoich kandydatów w poszczególnych kategoriach. Podobnie jak w 2020 roku, kategorii będzie 10.

Kategorie XIX Gali Piłkarskiej Podkarpacka Nike:

- Piłkarz Roku 2022

- Piłkarka Roku 2022

- Trener Roku 2022

- Drużyna Roku 2022

- Trener Wychowawca Młodzieży 2022

- Młodzieżowiec/Odkrycie Roku 2022

- Futsalowy Zawodnik Roku 2022

- Działacz Roku 2022

- Samorządowiec Roku 2022

- Sponsor Roku 2022

- Oprócz wspomnianych kategorii będziemy chcieli przyznać też Nagrody Specjalne, za wybitne zasługi i wkład w rozwój piłki nożnej na Podkarpaciu. O ich przyznaniu również zadecyduje Kapituła - dodaje Łukasz Pado.

Laureatów nagradzani będą za zasługi i dokonania w całym 2022 roku. Nominowani mogą być zawodnicy, trenerzy, działacze, drużyny z klubów z województwa podkarpackiego.

Na 16 stycznia zaplanowano pierwsze posiedzenie Kapituły. Tego dnia członkowie wytypują po trzech nominowanych w każdej kategorii. Z tych trójek zaś zostaną wyłonieni zwycięzcy XIX Piłkarskiej Gali Podkarpacka Nike 2022.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4