Łukasz Różański zawalczy o pas WBC w Rzeszowie! Z Babićem, a nie Rivasem

KATEGORIA: SPORT / 1 lutego 2023

Fot. Paweł Bialic

Nie z Oscarem Rivasem, a z Alenem Babićem ma zawalczyć pas mistrza świata WBC Łukasz Różański. We wtorek oficjalnie potwierdzono, że walka o tytuł może odbyć się w Rzeszowie. Prawdopodobnie dojdzie do niej 18 marca na hali Podpromie.

Babić zamiast Rivasa

Wydaje się, że saga związana z organizacją walki Łukasza Różańskiego o tytuł mistrza świata WBC w kategorii bridger dobiega końca. W zeszłym roku rzeszowski bokser miał bić się Kolumbijczykiem Oscarem Rivasem, który był właścicielem pasa WBC w tej kategorii. Gala planowana najpierw na sierpień, a potem na jesień w Kolumbii została jednak odwołana z dosyć nieoczywistych przyczyn. W listopadzie zeszłego roku ogłoszono, że w 2023 roku Różański skrzyżuje rękawice z Rivasem w Polsce, a konkretnie w Rzeszowie.

Później pojawiały się informacje o tym, że Rivas przed walką z Różańskim chce zawalczyć w kategorii ciężkiej z Nigeryjczykiem Efe Ajagbą, co mogło skomplikować organizację pojedynku z Polakiem.

Jednak końcem 2022 roku okazało się, że Rivasowi odnowiła się kontuzja oka, co spowodowało że będzie on niezdolny do udziału w żadnej ze wspomnianych walk. W takiej sytuacji federacja WBC odebrała pas Rivasowi w kategorii bridger i wyznaczyła do walki o tytuł Łukasza Różańskiego i Chorwata Alena Babića. Taki obrót spraw spowodował, że organizacja walki w Rzeszowie nie była pewna, w grę wchodziła jeszcze Wielka Brytania i Chorwacja.

Walka będzie w Rzeszowie

We wtorek 31 stycznia odbył się przetarg na organizację walki. Wygrała go grupa KnockOut Promotions, do której należy Łukasz Rózański. Jak poinformował szef KnockOut Promotions Andrzej Wasilewski, to oznacza że walka odbędzie się w Polsce.

- Przed chwilą w Mexico City nasza grupa wygrała licytację. Kwota $425.000 na prawa do organizacji walki Babić-Różański o Mistrzostwo Świata WBC w Polsce !!! - napisał we wtorek na Twitterze Andrzej Wasilewski.

Wiadomo również, że walka ma odbyć się na Hali Podpromie w Rzeszowie. Jeszcze gdy rywalem Różańskiego miał być Rivas, mówiło się o terminie 18 marca. Ta data wydaje się również prawdopodobna w kontekście walki z Babićem.

- Ta data wydaje się wysoce prawdopodobna, co prawda licząc na dojście do porozumienia z obozem Babića zeszło nam trochę więcej czasu niż myśleliśmy, pewnie ochłoniemy i spokojnie zastanowimy się jednak czy nie ma możliwości by przesunąć walkę o tydzień lub dwa do przodu - powiedział w rozmowie z portalem Ringpolska.pl Andrzej Wasilewski.

Dla Łukasza Różańskiego walka o tytuł mistrza świata przed własną publicznością będzie z pewnością wielkim wydarzeniem. Rzeszowski pięściarz ostatni raz wyszedł do ringu dawno bo w maju 2021 roku. W walce, która odbyła się również na Hali Podpromie szybko znokautował Artura Szpilkę. Walka Różański-Babic może być pierwszą walką o tytuł mistrza świata w boksie w Polsce od 2016 roku.

Wokul

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4