Wojewoda, marszałek, prezydent i kibice. Dzień pełen wrażeń dla siatkarek

KATEGORIA: SPORT / 6 maja 2019

Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów, brązowe medalistki Ligi Siatkówki Kobiet, miały pracowity poniedziałek. Najpierw skorzystały z zaproszenia włodarzy miasta i pojawiły się na spotkaniu w ratuszu. - Bardzo się ciesze, że możemy Was gościć w ratuszu. Cały Rzeszów i my także, jesteśmy z Was dumni. Wasza walka, zaagażowanie i determinacja - gratulował wiceprezydent Marek Ustrobiński.

Drugim punktem dnia siatkarek była wizyta w Urzędzie Marszałkowskim. Tam na brązowe medalistki czekał marszałek Władysław Ortyl, wicemarszałek Piotr Pilch oraz wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. - Cieszymy się, że mamy drużyny i zawodników, którzy zdobywają trofea i rozsławiają Podkarpacie na arenie krajowej i międzynarodowej. Mamy obowiązek promować region także przez sport, który wychowuje, uczy rywalizacji i szlachetnego współzawodnictwa – mówił marszałek. - Choćby nie wiadomo ile razy marszałek jeździł po świecie, to nikt lepiej nie wypromuje Podkarpacia jak drużyna pięknych pań – dodał Władysław Ortyl.

- Niezwykle się cieszę z tego, że udało się wskoczyć na podium. Jesteście wspaniałe. Myślę, że jest to początek tego co jeszcze przed wami. Bardzo w to wierzę, trzymam kciuki, dalej do przodu! - dodała wojewoda Ewa Leniart.

Ostatnim punktem dnia, było spotkanie z kibicami w hali na Podpromiu. Zawodniczki rozdawały autografy i pozowały do pamiątkowych zdjęć. - To wszystko bez Was drodzy kibice nie miałoby sensu. Gramy przede wszystkim dla Was. Dziękujemy za doping i wsparcie - powiedział do kilkudziesięciu zgromadzonych kibiców trener Developresu Bartłomiej Dąbrowski.

Tekst i fot. Paweł Bialic

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4