Propozycja na weekend: zawody konne w Zabajce – przyjedź i pokibicuj!

KATEGORIA: SPORT / 10 sierpnia 2019

Fot. pochodzi ze strony Klubu Jeździeckiego w Zabajce (Głogów Młp.) koło Rzeszowa.

Nie masz planów na weekend, a interesujesz się na przykład jazdą konną? Odwiedź podrzeszowski Klub Jeździecki w Zabajce (Głogów Małopolski) i kibicuj uczestnikom podczas zawodów w skokach przez przeszkody! Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych widzów.

W najbliższy weekend 10 i 11 sierpnia, na hipodromie Klubu Jeździeckiego w Zabajce odbędą się towarzyskie i regionalne zawody w skokach. Organizatorzy zapraszają w sobotę od godziny 9.00, a w niedzielę od 10.30. Zawody składać się będą z ośmiu widowiskowych konkursów o zróżnicowanym stopniu trudności.

- Poziom trudności będzie stopniowo wzrastał, począwszy od mini LL, w których wysokość przeszkód to około 40 cm, skończywszy na klasie N, gdzie przeszkody będą sięgać 120 cm. Specjalnie dla publiczności przygotowano liczne atrakcje oraz regionalne potrawy w gospodzie „Wiśta Wio” – tłumaczą organizatorzy.

Zawody zaplanowano w terenie otwartym, jednak w związku z występującymi oraz prognozowanymi ulewnymi deszczami, zastrzeżono sobie możliwość przeniesienia zawodów do hali krytej. Decyzja o przeniesieniu zawodów do hali zostanie podjęta przez Komisję Sędziowską, w dniu zawodów, po ocenie aktualnych warunków pogodowych i stanu technicznego podłoża na placach konkursowych.

Celem zawodów jest sprawdzenie umiejętności, dokładności i wytrenowania konia skaczącego pod jeźdźcem. Konkurencja polega na tym, że na parkurze ustawia się kilka lub kilkanaście przeszkód, które koń wraz ze swym jeźdźcem musi pokonać w określonej kolejności i czasie, z jak najmniejszą liczbą zrzutek i przypadków nieposłuszeństwa konia. Za każdy błąd para (koń i jeździec) otrzymuje punkty karne. Zwycięża ten, kto zgromadził jak najmniejszą liczbę punktów karnych.

Kam.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4