Komplet punktów w dalekim Wejherowie. Resovia liderem tabeli

KATEGORIA: SPORT / 19 sierpnia 2019

Z dalekiego Wejherowa Resovia wróciła z kompletem punktów. Wygrana z Gryfem sprawiła, że drużyna z Rzeszowa została liderem tabeli.

Od samego początku rzeszowianie grali odważnie, starali się atakować, przejąć inicjatywę. Aktywny był Świderski, który próbował zaskoczyć Lelenia. Najpierw strzelał z dystansu, potem dwukrotnie z granic pola karnego. Raz trafił nawet w poprzeczkę po ładnym przyjęciu piłki i szybkim odwróceniu się w stronę bramki gospodarzy. Uderzył sprytnie, ale nieskutecznie.

Biało-czerwoni dopięli swego kilka minut przed przerwą. Obrońcy Gryfu za krótko wybili piłkę po rzucie rożnym, a w okolicach 5 metra czekał na nią Szymon Feret i soczystym strzałem pod poprzeczkę dał prowadzenie piłkarzom Szymona Grabowskiego.

Na 2-0 dla Resovii podwyższył po przerwie wspomniany wcześniej Świderski. Miejscowi trochę się zdrzemnęli, a w tym czasie Resovia szybko rozegrała rzut wolny. Hajduk popędził lewą stroną boiska i dograł idealnie w pole karne. Świderski tylko dostawił nogę i piłka wpadła do siatki.

Wynik meczu ustalił Kamil Radulj wykorzystując rzut karny. Strzelił sptrytnie, "podcinką" w sam środek bramki gospodarzy.

Gryf Wejherowo – Apklan Resovia 0-3 (0-1)

0-1 Feret (39)

0-2 Świderski (50)

0-3 Radulj (64, z karny)

GRYF: Leleń – Goerke, Wojcinowicz, Koprowski, Sławek – Szewczyk (69. Kwidziński), Biedrzycki, Prusinowski (46. Pek), Kacper Małolepszy (46. Majewski), Hebel (73. Sikorski) – Czychowski.

RESOVIA: Daniel – Geniec (46. Hajduk), Kubowicz, Zalepa, Mikulec – Feret, Domoń, Płatek (68. Frankiewicz), Radulj, Krykun (46. Adamski) – Świderski (75. Twardowski).

Sędziował: Mariusz Szczerbowicz (Olsztyn).

Żółte kartki: Goerke, Sikorski, Majewski – Mikulec, Geniec.