Developres nie do zatrzymania! Siatkarki Antigi ponownie zwycięskie

KATEGORIA: SPORT / 26 października 2019

Na siatkarki Developresu Skyres Rzeszów nie ma mocnych. Czwarty mecz i czwarta wygrana za 3 punkty.

Pierwszy set, choć został rozstrzygnięty na korzyść gospodyń, nie był łatwy dla Developresu. Bardzo długo gra toczyła się punkt za punkt. Rzeszowianki zaczęły jednak od połowy seta lepiej grać blokiem i udało się wypracować 3,4 punktową przewagę. I choć bydgoszczanki w końcówce seta nabrały jeszcze ochoty by popsuć humory miejscowym (23-20), to zawodniczki Atephana Antigi nie oddały seta.

Partia druga upłynęła pod znakiem efektowanej gry Developresu. Siatkarki Pałacu, źle przyjmowały, a co za tym idzie nie miały czystych sytuacji do ataku. Dodatkowo ponownie bardzo dobrze spisywał się blok siatkarek z Rzeszowa. Swoje dokładała w ataku Katarzyna Zaroślińska-Król i drugi set padł łupem Developresu.

Grające z nożem na gardle przyjezdne, najwięcej problemów sprawiły rzeszowiankom w secie trzecim. Pod koniec prowadziły nawet 23-22. Gospodynie odrobiły straty i miały "meczową", ale jej nie wykorzystały. Wojnę nerwów - grę na przewagi - rozstrzygnęły na swoją korzyść zawodniczki Antigi i to one cieszą się z kolejnego zwycięstwa w lidze.

Developres SkyRes Rzeszów – Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 3-0 (25-20, 25-18, 31-29)

DEVELOPRES: Witkowska 6, Efimienko-Młotkowska 5, Valentin-Anderson 5, Zaroślińska-Król 22, Blagojević 11, Mlejnkova 15, Krzos oraz Hawryła 1, Frantti, Kaczmar 1.

PAŁAC: Ziółkowska 6, Stencel 11, Mazurek, Żurowska 7, Vanzurova 7, Fedusio 14, Jagła oraz Biedziak, Rapacz, Balmas 10.

MVP: Katarzyna Zaroślińska-Król.