Rekord frekwencji i wygrana Rysic. Developres nadal w gazie

KATEGORIA: SPORT / 18 listopada 2019

Kolejna wygrana siatkarek Developresu. Choć przyszło rzeszowiankom grać z najsilniejszym do tej pory przeciwnikiem, gospodynie uporały się z nim w trzech setach.

W hali na Podromiu zanotowano rekord frekwencji jeśli chodzi o ligową, żeńską siatkówkę. Przed trzecim setem spiker zwodów poinformował, że na trybunach zasiadło 4218 kibiców. Przy takiej publice, Developres odprawił z kwitkiem drużynę z Łodzi.

Problemy rzeszowianki miały tylko w drugim secie. Po pewnej wygranej w pierwszej partii, przyszło pewne rozluźnienie. Łodzianki dobrze zagrały w elemencie zagrywki, dołożyły blok i zrobiło się 0-5. "Rysice" szybko jednak postanowiły opanować sytuację i doprowadziły do stanu po 11. Dobrą grę kontynuowała Zaroślińska-Król, koleżanki dodały szczelny blok i wygrana w drugim secie stała się faktem. Trzeciego seta także na swoją korzyść rozstrzygnęły "Rysice" i kolejne trzy punkty zostały w Rzeszowie.

Developres Rzeszów - Grot Budowlani Łódź 3-0 (25-20, 25-22, 25-23)

DEVELOPRES: Valentin-Anderson 1, Zaroślińska-Król 23, Efimienko-Młotkowska 5, Witkowska 6, Blagojević 5, Mlejnkova 10, Krzos (libero) oraz Frantti 11, Hawryła.

BUDOWLANI: Nowicka 6, Kraiduba 12, Pencova 7, Śmieszek 5, Leys 5, Bączyńska 1, Stenzel (libero) oraz Twardowska 10, Lewandowska.

MVP:Katarzyna Zaroślińska-Król.