Developres pokonał lidera tabeli! Niesamowity mecz w Policach

KATEGORIA: SPORT / 3 lutego 2020

Rysice pokazały charakter! W meczu z liderem Ligi Siatkówki Kobiet przegrywały w setach już 0-2, jednak trzy kolejne sety należały do już rzeszowianek. Chemik przegrał je wyraźnie i zwycięstwo Developresu stało się faktem.

Była to pierwsza przegrana gospodyń w tym sezonie. Początek meczu nie zapowiadał tego, że to zespół Developresu będzie świętować zwycięstwo. Rzeszowianki zaczęły od prowadzenia 4-1, jednak potem popełniły kilka błędów. Ten fakt wykorzystały siatkarki Chemika. Gospodynie zbudowały kilka punktów przewagi, której nie oddały już do końca seta.

Druga część meczu przebiegła od początku do końca po myśli zawodniczek z Polic. Trener rzeszowskiej drużyny próbował ratować wynik zmianami, ale to nie przyniosło już oczekiwanego efektu.

Kolejne dwa sety stały się jednak już łupem Developresu. Przede wszystkim w końcu dobrze zaczęła funkcjonować zagrywka. Kibice na długo zapamiętają serię jaką w polu zagrywki (w trzecim secie) zaprezentowała Zuzanna Efimienko-Młotkowska. Kiedy Zuzanna wchodziła zagrywać, na tablicy był wynik 15-13 dla rzeszowianek. Kiedy to miejsce opuszczała było już 23-13. Czwarty set także wygrał wyraźnie Developres.

O losach meczu przesądził tie-break, w którym Developres zaprezentował siatkówkę na wysokim poziomie. Rysice tu pokazały charakter. Walczyły o każdą piłkę w obronie. Dobrze spisywały się także w ataku. Chemik popełnił za dużo błędów, które bezlitośnie na punkty zamieniał zespół z Rzeszowa.

Grupa Azoty Chemik Police - Developres SKYRES Rzeszów 2-3 (25-21, 25-19, 14-25, 18-25, 8-15)

CHEMIK: Polak, Grajber, Trushkina, Kowalewska, Bednarek, Połeć, Nowakowska, Wasilewska, Salas, Łukasik, Maj-Erwardt (libero), Mędrzyk (libero), Franco.

DEVELOPRES: Frantti, Polańska, Witkowska, Grabka, Hawryła, Blagojević, Kaczmar, Efimienko-Młotkowska, Mlejnkova, Valentin-Andreson, Gałucha, Krzos (libero), Zaroślińska-Król, Przybyła (libero).

MVP: Michaela Mlejnkova