„Wystarczy być” – Teatr Maska zaprasza do siebie na niedzielny spektakl

KATEGORIA: KULTURA / 28 czerwca 2020

Fot. Teatr Maska w Rzeszowie

Niedziela 28 czerwca jest w naszym kraju dniem szczególnym, to czas decyzji i wyborów. Ale nie samym obowiązkiem człowiek żyje, można, a nawet trzeba sobie ten dzień uprzyjemnić także „odrobiną” kultury i wybrać się rodzinnie np. na popołudniowy spektakl do Teatru Maska w Rzeszowie.

Jeśli ktoś z Was jeszcze nie widział spektaklu „Wystarczy być” przygotowanego przez aktorów rzeszowskiej Maski, to właśnie ma kolejną szansę. Najbliższy pokaz odbędzie się w niedzielę 28 czerwca o godz. 16.30.

„Wystarczy być” w reżyserii Radosława Kasiukiewicza, to spektakl skierowany do dzieci od 4 roku życia. Scenariusz spektaklu został stworzony na podstawie książki „Nie każdy umiał się przewrócić” Toona Tellegena. Premiera rzeszowskiej wersji tej opowieści miała miejsce 10 marca ubiegłego roku na deskach Teatru Maska.

To przedstawienie, jest przede wszystkim bajką o bezinteresownej przyjaźni - takiej, która jest i niczego nie oczekuje w zamian. Ale nie tylko. Opowieść mówi też o wyobraźni, której siła potrafi zmieniać rzeczywistość. Bohaterowie „Wystarczy być” wykorzystują tę siłę, by tworzyć własny, bajkowy świat. Czasami jest to świat kolorowy i piękny, a czasem, gdy wyobraźnia nie chce się słuchać właściciela - szary i przytłaczający.

Na scenie będzie można zobaczyć urocze postaci - Wiewiórkę, Mrówkę i Słonia. Bohaterowie będą próbowali zmierzyć się ze swoimi pragnieniami i dowiedzieć się, co w ich życiu jest najważniejsze, i co daje im radość. Z jednej strony będzie to bajka dla dzieci, a z drugiej posiada ona filozoficzny wydźwięk, który z pewnością dotrze także do rodziców i opiekunów wszystkich młodych widzów.

Szczegóły dotyczące zakupu biletów znajdują się na stronie internetowej Teatru Maska

Kam.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4