Do Rzeszowa znów wracają koncerty. Pusta Przestrzeń zagra w Niezłej Sztuce

KATEGORIA: KULTURA / 18 czerwca 2020

Fot. Materiały prasowe

W piątek 19 czerwca o godz. 20.00 w rzeszowskiej klubokawiarni Niezła Sztuka odbędzie się koncert zespołu Pusta Przestrzeń. Będzie to jeden z pierwszych koncertów w Rzeszowie od czasu epidemii koronawirusa. Wstęp wolny.

W trakcie koncertu Pusta Przestrzeń zaprezentuje piosenki z debiutanckiego minialbumu „Pustka” wydanego w marcu tego roku. Oprócz tego będzie można usłyszeć utwory, które znajdą się na kolejnym wydawnictwie grupy, a także kilka coverów. Muzyka zespołu jest melodyjna, raz klimatyczna i nastrojowa, innym razem – energiczna i żywiołowa, a wszystko utrzymane jest w klimatach gitarowego, alternatywnego rocka. Teksty śpiewane są w języku polskim, a ich tematyka dotyczy głównie różnego rodzaju problemów natury społecznej oraz relacji międzyludzkich.

Jeśli pogoda nie pokrzyżuje organizatorom planów, koncert odbędzie się w ogródku Niezłej Sztuki. Gdyby jednak było inaczej, zostanie on przeniesiony do środka.

Mimo, że wciąż należy przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa, można już brać udział w wydarzeniach kulturalnych, takich jak koncerty. Na Facebookowym wydarzeniu organizatorzy przypominają jednak, aby pamiętać o konieczności zachowania odpowiedniej odległości od pozostałych uczestników.

Pusta Przestrzeń powstała jesienią 2015 roku w Rzeszowie. Zespół w swojej twórczości odwołuje się do różnych podgatunków alternatywnego rocka. Wśród najważniejszych inspiracji muzyków znajdują się indie rock, post-punk, shoegaze, a także szeroko rozumiana polska muzyka pop rockowa. Grupa jeszcze w tym roku planuje wejść do studia i nagrać materiał, który pojawi się na jej debiutanckim, pełnoprawnym albumie. O efektach prowadzonych prac zespół będzie na bieżąco informował za pośrednictwem swoich kanałów social media: na Facebooku oraz Instagramie.

Skład zespołu:

 Paweł Serewko – wokal, gitara

 Jacek Miciuda – bas

 Przemysław Biliński – gitara

 Jakub Kasowicz – perkusja

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4