Zamiast Ukrainy, będzie Bułgaria. Zmiany w programie TRANS/MISJI

KATEGORIA: KULTURA / 10 sierpnia 2020

Teatr „Credo” z Sofii.
źródło: materiał organizatora

Międzynarodowy Festiwal TRANS/MISJE – Wschód Sztuki odbędzie się w Rzeszowie w dniach od 27 do 30 sierpnia 2020 r. Ze względu na wciąż zmieniającą się sytuację w kraju związaną z koronawirusem do programu wydarzenia wprowadzono pewne zmiany. Rzeszowski Teatr Wandy Siemaszkowej, który jest gospodarzem TRANS/MISJI, będzie gościł twórców z Rumunii, Litwy i Bułgarii.

- Z uwagi na dynamiczny rozwój sytuacji związanej z pandemią COVID-19 zostaliśmy zmuszeni wprowadzić zmiany w programie tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu TRANS/MISJE – Wschód Sztuki – poinformowali organizatorzy festiwalu.

Zamiast gości z Ukrainy Rzeszów odwiedzą artyści ze stolicy Bułgarii, którzy zaprezentują spektakl na podstawie opowiadania Hansa Christiana Andersena oraz audiowizualną wystawę trójki scenografów designerów. 29 sierpnia odbędzie się również recital Anny Sroki-Hryń pod tytułem „Vintage – piosenki międzywojenne”.

Reszta programu jak na razie pozostaje bez zmian, organizatorzy jednak zastrzegają sobie prawo do wprowadzania pewnych modyfikacji w sytuacji, gdy pojawi się taka potrzeba. Więcej o szczegółach programu festiwalu pisaliśmy już TUTAJ , a TUTAJna stronie bezpośrednio dedykowanej festiwalowi, znajdziecie szczegóły dotyczące festiwalu.

To już druga edycja tego wydarzenia, która stała się spin-offem innego wielkoformatowego wydarzenia – Międzynarodowego Festiwalu Sztuk TRANS/MISJE, jaki miał miejsce w Rzeszowie dwa lata temu i spotkał się wówczas z ogromnym zainteresowaniem i uznaniem publiczności.

W swoim założeniu te pierwotne TRANS/MISJE są wydarzeniem „wędrownym” z Polski, przez Słowację, Litwę, Ukrainę, Czechy i Węgry, a zatem kolejna edycja tego wielkiego multikulturalnego wydarzenia odbędzie się w Rzeszowie dopiero za kilka lat. Stąd zrodził się pomysł twórców Międzynarodowego Festiwalu Sztuk TRANS/MISJI - Jana Nowary, dyrektora Teatru Siemaszkowej i jego współpracowników, by w czasie gdy ten festiwal będzie wędrował po świecie, tu w Rzeszowie, dla rodzimej publiczności, co roku o tej samej porze organizować równie znaczące wydarzenie kulturalne, czyli „małe TRANS/MISJE” - angażującego twórców z różnych dziedzin kultury i sztuki, krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

Podczas tegorocznej edycji TRANS/MISJI - Wschodu Sztuki w programie znajdą Państwo spektakle teatralne, wystawy sztuk plastycznych, koncerty i wyjątkowe widowisko plenerowe. Impreza ponownie zgromadzi w stolicy Podkarpacia artystów z państw wschodnich, dla których istotny jest kontekst pogranicza. Tak jak już wspomnieliśmy na wstępie, w tym roku podczas Festiwalu zaprezentują się zespoły artystyczne z Polski, Rumunii, Litwy i Ukrainy. To jedna z niewielu okazji, aby za niewielkie pieniądze zapoznać się z dorobkiem artystycznym mentalnie bliskich, a równocześnie odległych krajów.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami wydarzenia i kupowania biletów, bo te rozchodzą się błyskawicznie. Bilety w cenie od 5 do 30 zł do nabycia w Kasach Teatru oraz poprzez stronę internetową www.teatr-rzeszow.pll. Szczegółowe informacje o wydarzeniach festiwalowych oraz aktualności dostępne na stronie www.wchodsztuki.teatr-rzeszow.pl.

Kam.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4