Nowy film z Podkarpaciem w tle! Zdobądź wejściówki na regionalną premierę

KATEGORIA: KULTURA / 15 września 2020

Kadr z filmu „Tarapaty 2”: Zbigniew Zamachowski, Marta Malikowska
Fot. Hubert Komerski/Materiały prasowe

„Tarapaty 2” to produkcja, której sceny kręcono na Podkarpaciu – w Julinie oraz Dębicy. Regionalna premiera odbędzie się w czwartek 24 września o godz. 18.00 w Kinie Helios Galeria Rzeszów. Po projekcji odbędzie się także spotkanie z twórcami i aktorami, które będzie okazją do zadania im pytań i poznania kulis powstawania tej produkcji. Film wchodzi do kin w Polsce 25 września 2020.

Zaproszenia na premierę, z uwagi na pandemię, są limitowane. Chęć udziału w wydarzeniu należy zgłosić w nieprzekraczalnym terminie do 21 września. Kontakt (w godzinach 8-16): tel. 510 193 902, e-mail: office@podkarpackiefilm.pl. Zachęcamy również do obserwowania wydarzenia https://www.facebook.com/events/647185632897305/ i udziału w konkursach, w których można zdobyć zaproszenia na premierę.

Swoją obecność na premierze potwierdzili: Marta Karwowska - reżyserka, scenarzystka; Agnieszka Dziedzic – producentka; Pola Król, Kuba Janota-Bzowski, Marta Malikowska - obsada

Dodatkowo, w dniu premiery o 16:30 w Kinie Helios Galeria Rzeszów odbędzie się spotkanie poświęcone promocji książki „Klątwa Lucyny, czyli Tarapaty 2", na którym obecni będą twórcy filmu oraz współautorka książki Katarzyna Rygiel.

O godzinie 18:00 rozpocznie się seans filmu, poprzedzony krótkim wstępem, po seansie natomiast, ok. godz. 19:45 odbędzie się Q&A z zaproszonymi gośćmi.

Film jest kontynuacją hitu polskiego kina familijnego z 2017 roku. Otrzymał dofinansowanie z Podkarpackiego Regionalnego Funduszu Filmowego, prowadzonego przez Podkarpacką Komisję Filmową. Koproducentem jest Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie. Środki pochodzą z budżetu Województwa Podkarpackiego.

O filmie:

Wybuchy, pościgi, spektakularne ucieczki i zaskakujące zwroty akcji – to wszystko zobaczycie w drugiej części dziecięcego hitu kinowego – „Tarapaty 2“! Kiedy z Muzeum Narodowego w Poznaniu znika perła kolekcji – „Plaża w Pourville” Claude’a Moneta, a o kradzież zostaje fałszywie oskarżona ciotka Julki – dzieci muszą odnaleźć obraz i odkryć tożsamość prawdziwego złodzieja. Zgrany duet rozpoczyna śledztwo, ale na horyzoncie pojawia się Felka, zwariowana 12-latka, a razem z nią kłopoty. Opowieść o zazdrości i zaufaniu przeplata się z rozwiązywaniem zagadki kryminalnej. „Tarapaty 2” to historia dla całej rodziny, która mówi o tym, że nie da się uwierzyć w przyjaciela, dopóki nie uwierzy się w siebie. A także o tym, że przyjaźń wystawiona na próbę może stać się jeszcze mocniejsza.

Zwiastun filmu:

Obsada: Jakub Janota-Bzowski, Pola Król, Mia Goti, Joanna Szczepkowska, Marta Malikowska, Tomasz Ziętek, Zbigniew Zamachowski, Sandra Korzeniak

Reżyseria i scenariusz: Marta Karwowska

Kam.

Kadr z filmu „Tarapaty 2”
Fot. Łukasz Bąk/Materiały prasowe

Kadr z filmu „Tarapaty 2”: Joanna Szczepkowska, Tomasz Ziętek
Fot. Łukasz Bąk/Materiały prasowe

Kadr z filmu „Tarapaty 2”: Pola Król
Fot. Hubert Komerski/Materiały prasowe

Kadr z filmu „Tarapaty 2”: Pola Król, Jakub Janota-Bzowski, Mia Goti, Tomasz Ziętek
Fot. Hubert Komerski/Materiały prasowe

Kadr z filmu „Tarapaty 2”: Pola Król, Mia Goti, Kuba Janota-Bzowski
Fot. Kamila Szuba/Materiały prasowe

Kadr z filmu „Tarapaty 2”: Mia Goti, Jakub Janota-Bzowski
Fot. Kamila Szuba/Materiały prasowe

Kadr z filmu „Tarapaty 2”: Mia Goti, Pola Król
Fot. Kamila Szuba/Materiały prasowe

Kadr z filmu „Tarapaty 2”: Pola Król, Mia Goti, Kuba Janota-Bzowski, Tomasz Ziętek
Fot. Kamila Szuba/Materiały prasowe

Kadr z filmu „Tarapaty 2”: Zbigniew Zamachowski
Fot. Hubert Komerski/Materiały prasowe

Marcin Maciejczak, „Jeśli powiem”
Fot. Materiały prasowe

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4